افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

شورای امنیت ملی در پی ناامن کردن شمال است!

ناامنی

مشاور رییس اجراییه با اشاره به برکناری والی بلخ اظهار ادعا کرد که ناامن کردن شمال کشور یکی از اولویت‌های شورای امنیت ملی است و عطامحمد نور نیز مانع این هدف شناخته می‌شود.

مولوی مختار مفلح مشاور رییس اجراییه درباره اقدام اشرف غنی برای برکناری والی بلخ تصریح کرد بازی با عطامحمد نور بازی با شعله‌های آتش است.

وی در ادامه اظهار داشت کشور در اختیار چند خارجی است و ارگ ریاست جمهوری از مردم نماینده گی نمی‌کند و با وجودی که حکومت وحدت ملی به طور مساوی بین غنی و عبدالله تقسیم شده است، اما در نشست‌ها رییس اجراییه در کنار وزرا قرار می‌گیرد.

مولوی مفلح گفت عبدالله برای مردم پاسخی ندارد. باید رویکرد خود را تغییر دهد، زیرا عطامحمد نور هویت سیاسی مجاهدین است در غیر این صورت روزی خواهد رسید که رییس اجراییه از خانه‌اش هم نتواند خارج شود.

مشاور عبدالله عبدالله در ادامه تاکید کرد افراد وابسته به ارگ منافع خود را در خطر می‌بینند زیرا حمایت از عطامحمد نور گسترده است.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر کشمکش بین عطامحمد نور و اشرف غنی برای حزب جمعیت اسلامی تعین کننده محسوب می‌شود، زیرا وی من‌حیث سکاندار این حزب با ارگ ریاست جمهوری وارد مبارزه شده است به همین دلیل برخی از کارشناسان شکست عطامحمد نور در برابر اشرف غنی را به مثابه سرآغاز زوال قدرت حزب جمعیت اسلامی می‌دانند.

از سوی دیگر، حکومت وحدت ملی تنها با حزب جمعیت اسلامی در جنگ نیست بلکه با سایر احزاب منتقد در شرق و جنوب کشور نیز دست‌و پنجه نرم می‌کند که می‌توان از گردهمایی کلان در کندهار با حضور بیش از یکصد نماینده و احزاب کلان سیاسی به طور نمونه نام برد.

به نظر برخی از کارشناسان، با وجود همه این مشکلات اینکه اشرف غنی به برکناری عطامحمد نور اقدام کرده است به دلیل حمایت قاطعانه نیروهای خارجی از ارگ ریاست جمهوری است.

 

 1. فرزاد هوشمند :

  دقیق

 2. Ali Wafa :

  دولت فاسد و آمریکایی بداند اگر بیش از این بخواهد مردم افغانستان را هر روز قتلعام تباه و آواره سازد . دیگر راهی برای مردم باقی نمی ماند جز اینکه به ارگ حمله نموده و خراسان زمین را از وجود این نوکران آمریکایی پاک سازیم …………….ای مردم دلیر و شجاع افغانستان بیایید همه باهم متحدوهم صدا درمقابل این ظالمان و ستمگران بیستیم واز کشورمان وناموس مان دفاع کنیم . کجاست آن غیرت و شجاعت تان که قشون سرخ شوروی را مردانه شکست دادید .

 3. Roshan Muhammadi :

  مردم چاره ای جز بپا خیس تن وقیام ندارند

 4. Nosrat Ahmadi :

  همین طور است صد فی صد قوم اینتهارارام نمی ماند مر دوم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار