افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 فوریه , 2015 لینک کوتاه خبر :

شهردار کابل فرار کرد

محمد یونس نو اندیش در ماه جدی سال 1388 به فرمان رییس جمهور کرزی به عنوان شهردار کابل تعیین شد.

او پیش از این در معاونیت وزارت آب و برق در کابینه حامد کرزی کار کرده است.

 

نامبرده از سال 1979 الی 1981 در وزارت معادن و صنایع، به حیث مدیر تصفیه خانه گاز، همچنان از سال 1984الی 1988 به حیث اسیستانت وزیر امور خارجه، از سال 1992 الی 1994 به حیث استاد در دانشگاه بلخ در شمال کشور ایفای وظیفه نموده است. وی در جریان رژیم طالبان (از سال 1994 الی 2001) در خارج از کشور به سر برده است.

نو اندیش از سال 2001 الی 2005 در وزارت انرژی و آب به حیث معاون آن وزارت ایفای وظیفه نموده است. ازسال 2005 به اینطرف کار مدیریت پروژه های جدید بازسازی و ساختمانی را درتولید، انتقال و توزیع برق، به پیش برده است.

 

وی با وجود میلیون ها دالر کمک به شهرداری کابل، نتوانست کانال کشی فاضلاب شهری کابل را ایجاد کند و این شهر 5 میلیونی را از شر کثافات نجات دهد.

هر روز که از عمر شهرداری کابل می گذشت شکایات مردم زیادتر می شد زیرا وی توانایی رسیدگی به مشکلات شهری را نداشته هیچ کار زیربنایی انجام نداده است.

 

در حکومت جدید، احمدضای مسعود پیگیر امور شهرداری کابل بوده از جهاتی نو اندیش را تحت فشار قرار داده بود. تاحدی که وی باید از پول های واریزی به شهرداری کابل به احمدضیا مسعود حساب پس می داد.

احمدضای مسعود اول از پول های واریزی به قسمت کانال کشی فاضلاب شهری کابل آغاز کرد که نواندیش هیچ جوابی برای آن نداشت.

 

نو اندیش قبل از اینکه بدام بررسی حساب و کتاب شهرداری کابل گرفتار آید، ترجیح داد کابل را به مقصد نامعلومی ترک کند.

 

یک گزارش غیر رسمی حکایت دارد که محمد یونس نو اندیش به ترکیه فرار کرده است.

 

احمدضیا مسعود بفکر جایگزین برای نواندیش بوده هرچند تاکنون نهایی نشده است اما گفته می شود که سادات نادری، فاروق قریشی و عباس نویان از نامزدان سمت شهرداری به شمار می روند…..

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار