افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

شمار قربانیان ایتالیا در افغانستان به 45 تن رسید!

به گزارش ایرنا از منابع وزارت دفاع ایتالیا، سه نظامی ایتالیایی امروز در حوالی ‘شیندند’ در غرب افغانستان در یك عملیات پشتیبانی دچار سانحه شدند و جان خود را از دست دادند.

در این سانحه یك نفربر زرهی ایتالیایی از نوع ‘لینچه’ در 20 كیلومتری جنوب غربی شهر شیندند، در حال گذر از یك جریان آب تند برای پشتیبانی یك واحد دیگر واژگون شد كه در این حادثه سه نظامی سرنشین آن جان باختند.

این سه نظامی ایتالیایی نخستین قربانیان سال 2012 میلادی بشمار می روند.

در سال 2011 میلادی نیز 10 ایتالیایی در افغانستان جان خود را از دست دادند.

از آغاز ماموریت نظامیان ایتالیایی در سال 2004 تاكنون در افغانستان شمار قربانیان این كشور به 45 تن رسیده كه اغلب در درگیری های مسلحانه كشته شده اند، اما مواردی از مرگ نیز بر اثر تصادف، بیماری و حتی خودكشی حین ماموریت در این كشور، گزارش شده است.

ایتالیا در چارچوب نیروهای بین المللی (ایساف) درافغانستان حدود چهار هزار نیرو دارد و فرماندهی نیروهای بین المللی مستقر در غرب این كشور را نیز عهده دار است.

با اعلام مرگ سه نظامی دیگر ایتالیایی در افغانستان احزاب اپوزیسیون و افكارعمومی ایتالیا در گفت و گوهایی ضمن مخالفت شدید با حضور نیروهای كشورشان در افغانستان، خواهان عقب نشینی فوری از مناطق جنگی این كشور شدند.

این درحالی است كه ‘ماریو مونتی’ نخست وزیر ایتالیا اخیرا در دیدار با ‘حامد كرزی’  كه به رم سفر كرده بود، خاطر نشان كرد كه رم حتی پس از عقب نشینی نیروهای بین المللی در سال 2014 ، این كشور را به حال خود رها نخواهد كرد .

 

 

 

 

 

 

 

irna

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار