افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

شمار نیروهای اعزامی امریکا به افغانستان نهایی نشده است!

نیروهای امریکایی

سخنگوی وزارت دفاع امریکا اعلام کرد از زمان اعلام استراتیژی ترمپ در افغانستان هنوز پنتاگون تصمیمی درباره شمار نیروهای اعزامی به کشور اتخاذ نکرده و گفت‌وگوها در این باره ادامه دارد.

به نقل از هیل ، رابرت مانینگ سخنگوی وزارت دفاع امریکا اظهار داشت: از زمانی که ترمپ استراتیژی امریکا در افغانستان را اعلام کرده، پنتاگون هنوز درباره شمار نیروهای اعزامی به افغانستان تصمیمی نگرفته است.

وی به خبرنگاران گفت که وزیر دفاع امریکا از لوی درستیز اردوی این کشور خواسته برنامه‌ای را آماده کند تا به اهداف استراتیژیک راهبرد رییس جمهور دست پیدا کنند.

مانینگ افزود: وقتی جنرال جوزف دانفورد لوی درستیز اردوی امریکا پیشنهادهای خود را ارایه کند، جنرال جیمز ماتیس وزیر دفاع تصمیم خواهد گرفت که چه تعداد نظامی بیشتر به افغانستان اعزام کنیم.

با این حال دگَروال مانینگ تاکید کرد که صرف نظر از سخنرانی اعلام استراتیژی امریکا، مقامات پنتاگون باید همچنان گفت‌وگوهای زیادی را انجام دهند.

این سخنگوی وزارت دفاع امریکا ادامه داد: ما رهنمودهای راهبرد جنوب آسیا در استراتیژی رییس جمهور را داریم. همچنین چیزهایی هست که هنوز باید اتفاق بیفتد، گفت‌وگوهایی که نیاز دارد در وزارت دفاع صورت گیرد تا وزیر دفاع تصمیم‌های خود را اتخاذ کند.

با این حال این سخنگوی وزارت دفاع درباره اینکه چه تصمیم‌هایی اتخاذ خواهد شد، از اظهار نظر خودداری کرد.

جنرال جوزف وتل هفته گذشته اعلام کرده بود که اولین نظامیان اعزامی جدید ممکن است در چند هفته آینده به افغانستان برسند.

دگَروال مانینگ اظهار داشت جنرال وتل درست می‌گوید اما از ارایه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

هم اکنون بیش از 12 هزار نظامی امریکایی در افغانستان حضور دارند و اخیرا نیز 20 چرخبال جنگی آپاچی و 190 نظامی امریکایی به کشورمان اعزام شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار