افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 27 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

شروع سال آموزشی جدید در انستیتوت آموزش های فنی و حرفه ای افغان کوریا

 

وزارت کار،‌ امور اجتماعی، شهدا و معلولین؛ سال نو آموزشی ۱۳۹۶ هجری خورشیدی را برای ۵۳۰ تن از دانش آموزان تازه وارد در مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا آغاز نمود.

در محفلی که به همین مناسبت در تالار انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا برگزار گردیده بود؛ داکتر نسرین اوریاخیل وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، آقای کیم/ kim رییس دفتر همکاری‌های بین المللی کوریا (کوئیکا) جلال الدین هشام مسوول انستیتوت یاد شده و برخی از دانش‌ آموزان این انستیتوت اشتراک داشتند.

 

داکتر نسرین اوریاخیل وزیر کار،‌ امور اجتماعی، شهدا و معلولین ضمن تبریکی سال نو آموزشی ۱۳۹۶ هجری خورشیدی به دانش آموزان؛ راه یافته‌گان تازه وارد را به این مرکز به آموزش تشویق نموده؛ تأکید کرد که از وقت استفاده بهینه نمایند، در هر بخشی که آموزش می‌بینند خود را برسانند و از دانش و تجربیات شان جوانان دیگر افغانستان را نیز بهره مند سازند.

 

خانم اوریاخیل به همین ترتیب به رهبری افغان کوریا هدایت داد که در نصاب آموزشی شان تغیبرات مثبت به میان آرند و نسبت به گذشته آن را معیاری تر و غنی تر سازند تا در سطح کشور به پروژه‌های بزرگ دیگر مانند خط آهن، ریل و استخراج معادن توانایی کار را پیدا نموده و در آن جذب گردند.

 

داکتر نسرین اوریاخیل از کشور کوریا و از رییس کوئیکا به خاطر کمک‌های همیشگی شان سپاس‌گذاری بی پایان نمود.

 

رییس کوئیکا نیز به نمایندگی از کشورش؛ آغاز سال نو آموزشی را به دانش آموزان مرکز افغان- کوریا شاد باش گفته و به ادامهٔ همکاری‌های همیشگی آن کشور با این مرکز تأکید نمود.

 

جلال الدین هشام مسوول انستیتوت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افغان- کوریا از شفافیت در آزمون  رهیابی به این مرکز یاد آوری نموده و انستیتیوت افغان- کوریا را به یک مرکز بزرگ آموزش فن و حرفه در سطح کشور دانسته افزود: امسال از ۳۴ ولایت افغانستان ۲۴۵۰ تن از جوانان در آزمون رهیابی به این مرکز اشتراک داشتند که از میان آنان  ۵۳۰ تن برای سال نو آموزشی ۱۳۹۶ جذب گردیده اند که ۳۰ در صد آنان را دختران تشکیل می دهد.

 

آقای هشام گفت که مرکز افغان- کوریا تا اکنون در هفت بخش (دیپارتمنت) جوانان را آموزش داده که امسال نظر به تقاضای بازارکار بخش‌های دیگر (دیپارتمنت‌های انجینیری خط ریل، استخراج معادن، دیپارتمنت کاریابی و دیپارتمنت ترمیم موبایل (هاردویر) نیز در بخش‌های آموزشی این مرکز در نظر گرفته شده‌است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار