افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

شدیدترین هشدار والی بلخ به شخص رییس جمهور!

عطا محمد نور اشرف غنی

به گزارش افغان تلکس، عطا محمد نور در تازه ترین سخنان خود علیه حکومت وحدت ملی به شخص رییس جمهور هشدار داد!

عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی در یک گردهمایی در ولایت بلخ گفت ناامنی، فقر و فساد در کشور بیداد می‌کند اما رهبران حکومت وحدت ملی صدای مردم را نمی‌شنوند و انتظار احترام نیز دارند.

وی تصریح کرد مردم از فقر در افغانستان رنج می‌برند در حالی که جامعه جهانی مدعی هزینه ملیاردها دالر در کشور است پس این پول‌ها در کجا به مصرف رسیده است.

والی بلخ اظهار داشت: هر روز مردم کشته می‌شوند، صبر مردم به پایان رسیده است حتی مقامات امریکایی و غربی به دلیل هراس از ناامنی فاصله یک کیلومتری را با چرخبال طی می‌کنند.

عطامحمد نور اظهار داشت: متحدین غربی افغانستان مدعی هستند که برای نهادینه کردن دموکراسی در این کشور تلاش می‌کنند، آیا فقر، فساد اداری و کشته شدن مردم دموکراسی است؟

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی در ادامه تاکید کرد جامعه بین‌المللی هیچ دستاوردی در افغانستان نداشته است زیرا فساد بیش از گذشته در کشور نهادینه شده و رهبران حکومت وحدت ملی نیز در این فساد دخیل استند.

والی بلخ تصریح کرد متحدان بین‌المللی افغانستان باید بدانند که مردم از رهبران حکومت وحدت ملی نفرت دارند و نباید حاکمیت آنها بر مردم تحمیل شود.

وی افزود: مجاهدینی که پیش از این با دشمن مبارزه کردند و آنها را شکست دادند در برابر کسانی که گوش شنوا ندارند نیز ایستاده‌گی خواهند کرد.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی اظهار داشت: اگر رهبران حکومت وحدت ملی همچنان صدای اعتراض‌ مردم را نشنیده بگیرند ما مجبور خواهیم شد تا رییس جمهور را تغییر دهیم.

عطامحمد نور تصریح کرد: ولایت بلخ نقش مهمی در تامین امنیت شمال دارد اما رهبران حکومت وحدت ملی برای ناامن سازی این ولایت و تحکیم داعش در شمال افغانستان تلاش می‌کنند اما هرگز به آنها اجازه نخواهیم داد تا داعش را در ولایت بلخ حاکم کنند و سپس تماشاگر رنج و بدبختی مردم باشند.

والی بلخ با اشاره به انتخابات نیز گفت ما خواستار اصلاحات در کمسیون انتخابات استیم اما افراد محدودی در حکومت وحدت ملی اعضای کمسیون انتخابات را تعین می‌کنند.

وی افزود: زمانی که افراد کمسیون را شما تعین کنید، صندوق‌های رای و توزیع کارت رای‌گیری نیز در اختیار شما باشد بنابراین نتیجه انتخابات قابل پیش‌بینی است.

عطامحمد نور تاکید کرد باید رهبران حکومت وحدت ملی خود را اصلاح کنند و یا در یک گردهمایی بزرگان و سیاسیون دولت موقتی را به منظور زمینه سازی برای انتخابات افغانستان تشکیل دهند.

 1. فرزاد هوشمند :

  مومنین برپاخیزیداین ندای قرآن است
  جان بکف….

 2. Naser Mobarez :

  جناب ریس جمهور یک والی اینقدر ناز بسس بجایت میبودم درظرف یک ساعت به نظارت خانه داخل میکردمش بگو تورچی به ملت توکی اول دربلخ آمدی یک خانی کهنه نداشتی وفعلا میلیاردرشدی این تمامش از ملتی غریب است نه ازخودت اول بگوکه ازپدر چداشتی وباز ملت بگو شماکه میگوید که استعفاه یعنی کی بیاید دزد قاتل ویاقاچاقبر کی ملته تباه کردین تباه شوید

 3. ﻣﺤﻤﻮﺩ محمدی :

  ملت مظلوم افغانستان را تباه کردند

 4. Hafeez Ullah :

  خدوند يي شفا بدهد مريض است روني عطا طفل است

 5. اسرایل عزیزی :

  اگر ریس جمهورت توان این کاررا داشت خیلی وقت ها میکر به حرف مه وتووا احمقا منتظر نمیبو د تو برو کچالویته سودا کن تره چی به سیاست احمق

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار