افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 15 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

شبی خونین در ارزگان

زخمی

بگفته منابع محلی در ارزگان، براثر عملیات شبانه نیروهای خارجی در این ولایت، 23 فرد ملکی کشته و زخم برداشتند.

برخی از منابع رسمی در ولایت ارزگان بدون ارایه آمار از تلفات ملکیان اعلام کردند که در عملیات نیروهای خارجی در این ولایت شب گذشته تعداد بسیاری از افراد ملکی کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس این راپور نیروهای خارجی در عملیات شب گذشته کسانی را هدف قرار دادند که از ترس حملات هوایی نیروهای خارجی خانه‌های خود را ترک کرده بودند.

گفته می‌شود که نیروهای خارجی در جریان حمله به بیجا شده گان داخلی در منطقه لوردروشان این ولایت علاوه بر کشتن 6 ملکی و زخمی کردن 17 تن دیگر، دو ملکی را نیز بازداشت کرده و با خود برده‌اند.

در حالیکه مقامات امنیتی افغان تمام کشته شدگان و زخمی‌ها را مخالفان مسلح می‌دانند اما مقام مسئول شفاخانه مرکزی این ولایت انتقال زخمی‌های ملکی به شفاخانه را تایید کرده است.

ضیاالرحمان سرپرست شفاخانه مرکزی ارزگان گفت: شب گذشته حدود هشت زخمی شامل چهار زن و سه طفل به این شفاخانه در شهر ترینکوت اتقال داده شدند که وضعیت سه تن از این زخمی‌ها نیز وخیم است.

با این حال در گذشته نیز بارها در حملات نیروهای خارجی خاصتاً عملیات‌های شبانه نیروهای خاص همواره ملکیان افغان هدف قرار گرفته‌اند، چند روز قبل نیز رسانه‌های غربی اعلام کردند که نیروهای خاص انگلیسی در عملیات‌های شبانه ملکیان را هدف قرار می‌دادند.

عملیات گسترده‌ نظامی از چند هفته گذشته تاکنون برای پاکسازی مرکز و مناطق همجوار شهر ترینکوت از مخالفان مسلح در حال انجام است.

گرچه در راپور رسانه‌ها مشخص نشده که نیروهای خارجی مربوط به کدام یک از کشورهای عضو ناتو بوده‌اند اما در گذشته نیروهای هالندی، امریکایی و آسترالیایی در این ولایت مستقر بودند.

گفته می‌شود که در حال حاضر تنها نیروهای خاص آسترالیایی در ولایت ارزگان حضور دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار