افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

شبکه استخبارات پاکستان به گونه کامل از طالبان مسلح حمایت می کند

در حالیکه تهدیدات امنیتی هم اکنون در شماری از ولایت های افغانستان وجود دارد، ریاست عمومی امنیت ملی می گوید، حملات طالبان مسلح در شش ماه آینده شدت خواهد یافت.

مسعود اندرابی سرپرست این ریاست می گوید، پاکستان طالبان مسلح را برای بیشتر ساختن جنگ در افغانستان تشویق می کند.

آقای اندرابی که به روز گذشته در نشست استجوابیه ولسی جرگه صحبت می کرد گفت شبکه استخبارات پاکستان به گونه کامل از طالبان مسلح حمایت می کند:

” طالبان میخواهند جنگ را در ابعاد نظامی و سیاسی در بهار و تابستان جاری سازند، سازمان استخباراتی پاکستان مطلق از آنان حمایت می کند و آنان را برای تکثیر جنگ برای رفتن در افغانستان و تداوم عملیات برای تسخیر اراضی که به آن دست نخواهند یافت تشویق می کند. “

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که چندی پیش سرتاج عزیز مشاور روابط بین المللی پاکستان گفته است که سران طالبان با داشتن امکانات در پاکستان زنده گی می کنند.

این درحالیست که همواره انتقادات زیادی از مداخله پاکستان در جنگ افغانستان وجود داشته است.

شماری هم افزایش نا امنی و ادامه درگیری ها در جنوب و بخصوص در ولایت هلمند را به پاکستان ربط داده می گویند که این کار به دلیل دست یافتن به اهداف آن کشور صورت می گیرد.

در این حال تاج محمد جاهد سرپرست وزارت داخله افغانستان در این نشست بدتر شدن اوضاع امنیتی در کشور را پذیرفت اما گفت که تدابیر لازم برای آن گرفته شده است.

با آنکه دو مقام امنیتی از شدت یافتن حملات در این سال سخن می زنند اما یک مقام دیگر امنیتی افغان وضعیت در سال پیشرو را قابل نگرانی نمی داند.

قدم شاه شهیم لوی درستیز قوای مسلح افغانستان که در نشست استجوابیه ولسی جرگه افغانستان حضور داشت گفت وضعیت امنیتی در سال جاری بهتر از سال گذشته خواهد بود:

” اطمینان میدهم که نیروهای امنیتی و دفاعی شما در خدمت مردم افغانستان بوده و از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهند کرد، انشاالله سال ۱۳۹۵ سال بهتر و مطمین تر از سال گذشته خواهد بود هیچگونه تشویش و نگرانی نداشته باشید. “

نگرانی ها از بدتر شدن اوضاع امنیتی در افغانستان، در حالی در نشست استجوابیه ولسی جرگه مطرح گردید که شورای ملی افغانستان حین برگزاری این جلسه شاهد اصابت سه راکت بود.

برخی از وکلا با انتقاد از این وضعیت گفتند با آنکه ارگان های امنیتی از تامین امنیت کشور اطمینان می دهند؛ اما نتوانستند تا جلو حمله راکتی بر ساختمان این شورا را بگیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار