افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

شاهکاری جدید از رییس کمسیون انتخابات / متقلبان گذشته در پست های جدید انتخاباتی!

کمسیون انتخابات

در حالی که رییس جمهور اشرف غنی اعلام کرده است که به کسی اجازه دخالت در انتخابات را نمی‌دهد اما نخستین تقرّر‌های جدید توسط رییس کمسیون انتخابات کشور، نگرانی از احتمال تقلب در آینده را افزایش داده است.

برخی از رسانه‌های داخلی اعلام کرده‌اند که در نخستین تقرّر‌ها توسط رییس کمسیون انتخابات و تایید محمد وریماچ، رییس سابق کمسیون انتخابات در ولایت پکتیکا به عنوان رییس جدید کمسیون انتخابات در ولایت ننگرهار تعین شده است.

ذبیح الله معروف به وگری که به تازه گی من‌حیث رییس کمسیون انتخابات ولایت ننگرهار انتخاب شده است، یکی از عاملان تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در ولایت پکتیکا بود.

در دستور جدید که به امضای نجیب الله احمدزی رییس کمسیون انتخابات رسیده است، ذبیح الله وگری من‌حیث رییس جدید کمیسون انتخابات ولایت ننگرهار به رییس جمهور پیشنهاد شده است.

بر اساس گفته‌ها، ذبیح الله وگری در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در افغانستان با امرخیل رییس سابق سکرتریت کمسیون انتخابات همدست بوده است.

این تقرّر‌ها باعث شده است که برخی به دیده شک به انتخابات آینده نگاه کنند.

پیش از این نیز برای مقام ریاست سکرتریت کمسیون انتخابات افغانستان، محمد وریماچ در حالی که توسط اعضای این کمسیون پیشنهاد نشده بود اما با اصرار اشرف غنی به این مقام تعین شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار