افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

شاهراه کابل – کندهار مسدود شد

شاهراه

معترضین شاهراه کابل – کندهار را در غزنی مسدود کردند.

مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که به دنبال کشته شدن دو فرد ملکی در قریه شیرآباد ولسوالی قره باغ این ولایت، باشنده گان محل برای ابراز اعتراض شاهراه کابل – کندهار را در ساحۀ موسوم به راکتی قره باغ، به روی ترافیک مسدود کردند.

صاحب خان الهام، ولسوال قره باغ ولایت غزنی گفت شب گذشته، چند فرد بر یک خانه در قریۀ شیرآباد حمله کردند که در نتیجه ۲ نفر به شمول یک طفل کشته ودو زن دیگر زخمی شده اند، مهاجمان دو نفر دیگر را با خود برده اند وحالا مردم راه کابل – کندهار را مسدود کرده اند .

آقای الهام افزود که در یک سال اخیر، باشنده گان قریه نیختۀ قره باغ با باشنده گان قریه شیرآباد این ولسوالی به روی آب جنجال دارند و احتمالأ حملۀ شب گذشته ناشی از همین جنجال‌ها باشد.

غلام حیدر خان، باشنده قریه شیرآباد ولسوالی قره باغ غزنی گفت که حملۀ شب گذشته به همکاری چند عسکر پولیس محلی ازسوی باشنده گان قریۀ نیخته، صورت گرفته است.

این باشنده محل افزود حدود یک سال میشه که جنجال بر سر آب بین قوم هزاره و پشتون جریان دارد که باشنده گان قریه نیخته برادران هزاره استند و آب را بالای مردم شیرآباد قطع کرده وشب گذشته نیز بر یک منزل باشنده شیرآباد حمله کرده .

امان الله کامرانی، عضو شورای ولایتی غزنی با اظهار نگرانی از بروز اختلافات بین دو قوم ساکن در ولسوالی قره باغ، خواستار اقدامات جدی از سوی حکومت در این زمینه شد.

آقای کامرانی افزود معترضین، امروز مسیر شاهراه کابل – کندهار را در ساحۀ راکتی مسدود کرده و یک عده از باشنده گان محل قرار است به مرکز شهر غزنی بیایند و مظاهره کنند .

این عضوشورای ولایتی غزنی گفت که پشت این جنجال‌های قومی، شماری از رهبران سیاسی و استخبارات خارجی قرار دارند.

اما عارف نوری، سخنگوی والی غزنی با تأیید این رویداد گفت که هنوز مسیر شاهراه کابل – کندهار به روی ترافیک باز است.

سخنگوی والی می‌گوید که تا کنون هویت افراد مهاجم، مشخص نشده است.

  1. Mohammad Farid :

    شهر خربوزه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار