افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

سیمینار روش های نوین تکنالوژی ترویج زراعتی افغانستان آغاز گردید

وزارت زراعت افغانستان

 

سیمینار آموزش روش های نوین تکنالوژی ترویج زراعتی در مقر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری آغاز گردید. در این برنامه بیش از صد تن از کارمندان ترویج و تکنالوژی معلوماتی مرکز و ولایات نهاد زراعت اشتراک دارند. این برنامه آموزشی از سوی استادان هندی به پیشبرده میشود و تمویل کننده آن اداره انکشافی ایالات متحده آمریکا(USAID) میباشد. موضوعات شامل این برنامه؛ آگاهی در مورد ایجاد مرکز تماس برای دهاقین، ایجاد بانک معلوماتی، ایجاد کتاب خانه برقی، آموزش برای دهاقین از طریق انترنت، آگاهی از طریق تیلفون و ایجاد مرکز آموزشی برای دهاقین است.

 

محترم عبدالقدیر جواد معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری هنگام گشایش این برنامه گفت:” آشنایی دهاقین با شیوه های نوین زراعت گامی مثبت در راستای انکشاف زراعت است؛ در گذشته دهاقین از این ناحیه شکایت هایی داشتند که معلومات به وقت مناسب برایشان نمیرسد و آنها با زراعت معاصر همگام نیستند. این برنامه میتواند این خلاء را پر کند”. برای نخستین بار است که همچو برنامه علمی در افغانستان برگزار میشود.

 

نظر به توافق سه جانبه افغانستان، هند و اداره انکشافی ایالات متحده آمریکا در نظر است برای سه سال پیاپی این سیمینار در افغانستان و هندوستان جهت آشنایی کارمندان ترویج با زراعت معاصر جهان برگزار شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار