افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

سیزده سال خدمت و خیانت چه زود گذشت

اگر پیرو و دنباله روی سیاست های غرب باشید، باز هم اهداف سیزده سال پیش کاخ سفید را برآورده کرده اید مگر اینکه بخواهید در حق وطن و ملت خود صادق باشید و دلسوز.

سیزده سال از سالروز حادثه یازده سمپتامبر که بهانه لشکرکشی امریکا به کشور ما شد، می گذرد. لذا بررسی حضور این سیزده ساله ی پنجاه کشور خارجی در افغانستان ضروری است.

آنچه مسلم است پس از حضور 13 ساله نیروهای آمریکا در کشور ما هنوز هیچ دستاوردی برای آمریکایی ها و ملت افغانستان دیده نشده است و ما روز به روز شاهدیم وعده هایی که آنان در راستای امنیت مردم، ریشه کن کردن مواد مخدر و بیرون کردن تروریست ها داده بودند هیچ کدام محقق نشده و بر اثر افزایش قتل و غارت، تاوان آن را مردم ستمدیده و مظلوم افغانستان داده اند.

روزی نیست که در افغانستان انتحار نباشد. روزی نیست که خبر کشته شدن افراد غیر نظامی توسط شبه نظامیان طالبان از یک سو و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی از سوی دیگر نشر نشود. روزی نیست که رسانه های صوتی و تصویری خبری از کشته شدن و تلفات دادن نیروهای پولیس اعلام نکنند. اکنون هم که انتخابات ریاست جمهوری پنج ماه به درازا کشیده شده تا یکبار دیگر دروغ آمریکا مبنی بر آمدن دموکراسی در افغانستان افشا شود.

سیزده سال گذشته است و تفرقه و نفاق بیش از هر زمانی در میان اقوام مختلف کشور به وجود آمده، تفرقه ای که همین غربیها آن را ایجاد کردند، قرآن را همین ها آتش زده اند. به مقدس ترین مقدسات اسلامی و انسانی ملت ما اهانت کردند. صدها مشکل و معضل عمیق را ایجاد نموده اند که بر طرف کردن آنها شاید سالها به طول انجامد و اکنون هم نمی گذارند انتخابات ریاست جمهوری به نتیجه برسد.

غربیها در این مدت معامله با طالبان و شبه نظامیان را به جایی رساندند که اکنون اذهان عمومی افغانستان هم می گوید طالبان و تروریست ها دست پرورده خودشان هستند. مردم می دانند که افراط گرایان اصلا مسلمان نیستند زیرا با این هم قتل و جنایات ثابت کردند که به دستور آمریکا مامورند تا نام اسلام و مسلمانی را در دید مردمان جهان زشت و نامناسب جلوه دهند. این دخالت غربیها به حدی بوده که اکنون بر کسی پوشیده نیست که چالشهای انتخاباتی نیز زیر نظر غربیها است.

قبل از اینکه آنان به کشور ما لشکر کشی کنند، نه تروریست داشتیم و نه طالب، طالبان ساخته و پرداخته خود غربی ها هستند، همان گونه که چندی پیش خانم کلینتون اظهار داشت طالبان پرورش یافته دست خود ما است.

مطمئنا دولتمردان کاخ سفید از گسترش روز افزون اسلام در جوامع غربی نگران بوده و هستند. لذا با افزایش حملات انتحاری با نام طالبان، کشتن نیروهای ناتو تحت نام کفار از سوی مسلمان نماهای شبه نظامی و حمایت از حملات تروریستی القاعده، به مردم غرب اسلام هراسی و اسلام ستیزی را القاء می کنند.

شما می بینید که وقتی سربازان و حتی مردمان آمریکایی درجمع مردم مسلمان افغانستان یا دیگر کشورها قرار می گیرند، به راحتی می پذیرند که اسلام دین خشونت نیست، دین تروریزم نیست، دین جنگ و خونریزی نیست، دین صلح و آرامش و دوستی است. دینی است که برای هر رابطه ای اعم از اجتماعی و فردی قاعده و قانون انسانی دارد و این مسوولان غرب هستند که با پرورش تروریستها و حمایت از آنان، اسلام را در دید ملتهای غربی بد جلوه داده اند.

غربیها در این سیزده ثابت کردند که عاشق چشم و ابروی ملت افغانستان نیستند. افغانستان یک کشور بکر و دست نخورده است و در حدود 9 بیلیون دالر معادن زیر زمینی دارد سوای از آن که کارشناسان منابع آهن کشور ما را تنها 3 تریلیون دالر بر آورد کرده اند. منابع اورانیوم، نفت، گاز، ذغال سنگ و انواع معادن که جای خود دارد.

انگلیسی ها گفتند ما تجهیزات و زره پوش هایمان را در افغانستان می گذاریم و تنها 1100 کامیون خاک از آن خارج می کنیم که در واقع هدف ایشان خروج اورانیوم کشور ما بود.

لذا یکبار دیگر خطاب به کرزی و کابینه اش و دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری انتخابات یعنی عبدالله و احمدزی و کسانی که در حسرت رسیدن به قدرت در پناه این دو نفر هستند می گوییم که اگر پیرو و دنباله روی سیاست های غرب باشید، باز هم اهداف سیزده سال پیش کاخ سفید را برآورده کرده اید مگر اینکه بخواهید در حق وطن و ملت خود صادق باشید و دلسوز.

که البته بعید به نظر می رسد این دولتمردان اینگونه باشند یا غربیها بگذارند که این اتفاق بیفتد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار