- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

سیاه نمایی های خنده دار طالبان و آمریکا

سخنگوی کاخ سفید: کاخ سفید هرلحظه که بخواهد بر خلاف پیمان امنیتی کابل – واشنگتن می تواند نیروی نظامی بیشتری به کشور ما اعزام کند و کسی نیست که بخواهد با این موضوع مخالفت کند. دلیل اصلی آن هم تهدیدات احتمالی و حضور فعالانه مخالفان مسلح می باشد.

 

در حالی که طی روزهای اخیر ارتش و پولیس ملی توانسته‌اند حملات طالبان در ولایات مختلف کشور را مهار کنند و بیش از صد نفر از گروه‌های وابسته به طالبان را از بین ببرند، سفارت آمریکا در کابل در پیامی اضطراری به آمریکاییهایی که در افغانستان زندگی می‌کنند، هشدار داد که تهدیدهایی علیه آنها گزارش شده است.

 

سفارت آمریکا در کابل طی پیامی در سایت خود عنوان کرد: همزمان با پایان فوریه 2015 شبه‌نظامیان قصد دارند چندین حمله علیه اهداف نامشخص در کابل انجام دهند که هدف اصلی آنها شهروندان آمریکایی مستقر در این شهر می باشند!!!

 

اینکه چگونه پیام به این روشنی طالبان به سفارت آمریکا در کابل رسیده خود جای تعجب دارد ولی بیشتر از آن، بزرگنمایی خنده دار آمریکاییها در این رابطه است. بدون شک تهدید بهاری طالبان تا حدی مطرح است اما بُعد تبلیغاتی آن به مراتب بیشتر از جنبه عملی و قابل تصور آن است. تاکنون بارها طالبان نشان داده اند که تبلیغات شان بی نهایت اغراق آمیز و گاهی حتی مسخره است اما در کنارش این را هم نشان داده اند که هرگاه لازم باشد و دستوری در این زمینه صادر گردد، می توانند امنیت را مختل کنند و عملیات های بزرگی در شهرهای بزرگ مانند کابل انجام دهند.

 

اكثر رسانه‌های جهانی و نیروهای بین المللی و صاحب نظران و متفكران افغان‌ستانی معتقدند كه امریكا با مطرح کردن چنین تهدیدهای احتمالی در طولانی شدن بحران در افغانستان است چرا كه می‌تواند به مدت بیشتر و طولانی تری در كشور ما باقی بماند که این موضوع را جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید شب گذشته به خبرنگاران گفت که این اطمینان وجود دارد که همین استراتژی و تصمیم گرفته شده از سوی اوباما درباره افغانستان دوباره مورد بررسی قرار گیرد و نیروی نظامی بیشتری به افغانستان اعزام شوند.

 

یعنی اینکه کاخ سفید هرلحظه که بخواهد بر خلاف پیمان امنیتی کابل – واشنگتن می تواند نیروی نظامی بیشتری به کشور ما اعزام کند و کسی نیست که بخواهد با این موضوع مخالفت کند. دلیل اصلی آن هم تهدیدات احتمالی و حضور فعالانه مخالفان مسلح می باشد.

 

این گونه به نظر می‌رسد که فعلا طالبان هنوز مهره های خوبی برای آمریکاییها هستند. به همین دلیل نگاهی داریم به مهمترین اهداف آمریکا که طالبان طی این سالها مجری انجام آن بودند:

 

1- از بین بردن وجهه و عملکرد مجاهدین و مبارزینی که طی سخت‌ترین سالهایی که بر افغانستان گذشت با افتخار جنگیدند. آمریکاییها چنان مجاهدین را در انزوا قرار دادند که حتی بر اطرافیان خود هم تسلط ندارند و روز به روز در معرض حملات انتحاری جانی و یا شخصیتی قرار می گیرند.

 

۲- گروه‌ها و احزابی را که قدرت تشکیلاتی داشته و می‌توانستند در کمترین زمان ممکن از میان اقوام خود در صورت نیاز و اضطرار افرادی را سازماندهی و برای مقابله با هر دشمن خارجی آماده سازند را نابود و نسبت به یکدیگر بدبین ساختند. لذا گروه‌ها واحزابی که روزی با انگلیسی‌ها و روز دیگر با نیروهای اشغالگر شوروی سابق جنگیده بودند، امروز حتی توان اعتراض به اشغالگران جدید توسط نیروهای غرب و ناتو به سرکردگی آمریکا را ندارند.

 

۳- طالبان همچنین برنامه داشتند تا اسلام را بدنام سازند. چرا که بد دفاع کردن بیش از خوب حمله نمودن موثر است و این همان خواسته دشمنان اسلام بخصوص صهیونیست بود که طالبان با آن دادگاه های خیابانی و قاضی های بیسوادشان در این امر کاملا موفق بودند.

 

به هر حال وجود طالبانی که زاییده سیاست غرب هستند به عنوان یک گروه ضد حقوق بشر و تروریزم سبب گردید تا آمریکایی ها در سال 2001 به کشور ما لشکر کشی نمایند و اکنون هم همان طالبان بهانه ای هستند تا آمریکاییها برای مبارزه با آنان برای مدتها در افغانستان باقی بمانند. به راستی این واقعیت است که طالبان را آمریکاییها ساختند، پرورش دادند و اکنون آلت دست خود نموده اند تا به اهداف شوم خود برسند!!!