افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

سیاهی لشکری که اروپا گردی می کنند

سیاهی لشکری از نهادهای به اصطلاح مدنی، اعضای شورای ملی، ارگ نشینان و سرپرستان برخی وزارت خانه ها با رییس جمهور و رییس اجرایی راهی اروپا شدند تا هم سیاحتی از خزانه ملی داشته باشند و هم نمایشی مضحک از همان جمع پیشین در حکومت پیشین و بدون دستاورد نوین.

 

نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو درحالی میزبان هیات بلند پایه افغانستانی در بروکسل خواهد بود که وزرای مورد نظر در نشست های بین المللی علیرغم ادعای عبدالله و محقق به مجلس نرسیدند و در نتیجه سرپرستان نمایندگان افغانستان در لندن و بلژیک خواهند بود.

 

اشرف غنی نظر به تمام هم و غم اش برای تحولات بنیادی و نمادین در بدنه و پیرامون حکومت چه کابل و چه دیگر ولایات بزرگ و حایز اهمیت کشور تاکنون و طی دو ماه گذشته از تشکیل دولت وحدت ملی و تحلیف ریاست جمهوری نتوانسته موثر جلوه کند.

 

نگرانی ها از تاثیرات عمیق و وسیع تاخیرها و تعلل های تیم های تحول و تداوم و اصلاحات و همگرایی برای معرفی اعضای کابینه مورد نظرشان که حتی منجر به تاخیر زمان برگزاری نشست لندن شد سرانجام به بار ننشست و بدین ترتیب…

 

بدین ترتیب سیاهی لشکری از نهادهای به اصطلاح مدنی، اعضای شورای ملی، ارگ نشینان و سرپرستان برخی وزارت خانه ها با رییس جمهور و رییس اجرایی راهی اروپا شدند تا هم سیاحتی از خزانه ملی داشته باشند و هم نمایشی مضحک از همان جمع پیشین در حکومت پیشین و بدون دستاورد نوین.

 

نشست های وزرای خارجه عضو ناتو در بروکسل و به دنبال آن کنفرانس لندن برای امور افغانستان درحالی میزبان هیات نه چندان عالی رتبه افغانستانی خواهند بود که شعارهای اشرف غنی و عبدالله مبنی بر تحول و اصلاحات در همین دو تن خلاصه می شود و خبری از جایگزین ها نیست.

 

گرچه با وجود جابجایی تنی چند از مسوولان که همواره گرد یک خوان گسترده چرخیده اند اما دست هایشان همواره به طعام ارگ رسیده است نمی توان انتظار معجزه و فرار رو به جلو از دولت وحدت ملی داشت اما حداقل ظاهر امر این طور نشان می داد که عزمی جزم شده است.

 

اشرف غنی، عبدالله، عبدالرشید راشد، محمد حنیف اتمر، صلاح الدین ربانی، نظیف الله سالارزی، سرپرستان وزارت های مالیه و خارجه و زنان به همراه شماری از اعضای شورای ملی و نهادهای مدنی در حالی به اروپا گردی شتافتند که خیابان های کابل خلوت شده است.

 

ازدحام زیادی که گریبانگیر خیابان های پایتخت از موترها و محافظان افراد مذکور شده بود اینک در خیابان ها و سالن های منتهی به صحن علنی نشست های بروکسل و لندن به نمایش درخواهد با یک شباهت نسبت به کل 13 سال گذشته…

 

در غالب ادوار سفرهای با مناسبت و بی مناسبت و رسمی و غیر رسمی و برنامه ریزی شده یا ناگهانی هیات افغانستانی به اروپا و امریکا و منطقه هرگز میزان انتظارات و شرح اهداف حداقلی و حداکثری مد نظر حکومت به مطبوعات و رسانه ها و مردم ملکی گزارش داده نمی شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار