افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

سیاست خارجی طالبان در مقابل کشورهای خارجی…

طالبان

طالبان افغانستان در وب سایت رسمی خود با نشر بیانیه‌ای به کشورهای همسایه از جمله کشورهای آسیای میانه اطمینان داده است که هیچ وقت در مسایل داخلی آنها مداخله نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که سیاست خارجی طالبان در مقابل کشورهای خارجی بر اساس «عدم دخالت در امور طرفین» استوار است که در پیام‌های قبلی رهبران «امارت اسلامی» به وضوح آشکار است.

طالبان اعلام کردند که بر اساس همین سیاست، می‌خواهیم به تمام کشورهای آسیای میانه و کشورهای همسایه اطمینان دهیم که بر خلاف تبلیغات موجود در مسایل داخلی این کشورها مداخله نمی‌کنیم و به کشورهای دیگر نیز اجازه نمی‌دهیم تا از مناطق تحت کنترول ما علیه کشورهای همسایه اقدام نمایند بلکه می‌خواهیم در فضای تفاهم بسر ببریم.

این بیانیه در حالی نشر می‌شود که مقامات کشورهای آسیای میانه بارها از افزایش خشونت در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند.

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه چندی قبل گفته بود که وضعیت افغانستان بحرانی است و کشورهای آسیای میانه برای دفع حمله احتمالی مخالفان مسلح آماده باشند.

دولت روسیه از ادامه و تقویت ناامنی و بی‌ثباتی توسط عناصر گروه تروریستی داعش و طالبان نگران است. همچنین بیم آن می‌رود که عناصر گروه تروریستی داعش علیه اهداف روسیه در جواب حملات این کشور در سوریه موضع تهاجمی بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار