افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 14 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

سپوژمی وردک: صدای زنان خشونت دیده را به گوش جهانیان می رسانیم!

%d8%b3%d9%be%d9%88%da%98%d9%85%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%af%da%a9

 

خانم سپوژمی وردک طی سخنانی گفت: وزارت امور زنان میخواهد صدای زنان خشونت دیده را به گوش جهانیان برساند تا بتواند از طریق مؤثری خشونت علیه زن را کاهش بدهد.

 

 

 

محفلی به پیشواز از 25  نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زن زیر نام صدای زن متضرر از خشونت را بشنوید، تحت ریاست خانم سپوژمی وردک، معین پالسی و مسلکی وزارت امور زنان، با حضور داشت خانم نبیله مصلح، معین مالی و اداری وزارت امور زنان، معینان وزارت خانه ها، استاد عبدالروف توانا، دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال، اعضای مجمع جهانی تقرب مذاهب اسلامی، اعضای موسسه جوانان افغان در عصر نوین، اعضای دفتر زنان برای زنان، فعالین حقوق زن، رسانه ها، رؤسا و کارمندان وزارت امور زنان، به تاریخ 23 عقرب سال روان در تالار سینما ذینب دایر گردید.

 

هدف از تدویر این محفل جلو گیری و کاهش خشونت علیه زن و احقاق حقوق شرعی و قانونی ایشان، صدای زن متضرر خشونت جهت کاهش خشونت علیه زن عنوان گردیده است.

 

در نخست خانم سپوژمی وردک، با ابراز خرسندی از حضور گسترده زنان در ورکشاپ کنونی و با ارائه پیام الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان کشور، طی سخنانی افزود؛ وزارت امور زنان میخواهد صدای زنان خشونت دیده را به گوش جهانیان برساند تا بتواند از طریق مؤثری خشونت علیه زن را کاهش بدهد و ما از برادران خود به عنوان حامی حقوق زن میخواهیم که در برابر خشونت علیه زن استادگی نموده متحد شوند و برای این پدیده شوم که در مقابل مادران و خواهران شان (خشونت علیه زن) قد علم نموده است، نه بگویند.

 

سپس آقای عبدالروف توانا، دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال در رابطه به جایگاه زن در اسلام و زن متضرر صحبت نموده افزود؛ خداوند منان برای زن جایگاه والای  برگزیده که همانا فرموده است «بهشت زیر پای مادران است»، وی همچنان گفت: زن که به عنوان یک گُهر ناپیداست نباید مورد خشونت و آزار و اذیت قرار بگیرد.

 

سپس ریاست اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور زنان رسامی و آرزو هایرا که زنان متضرر از خانه های امن داشتند برای اشتراک کنندگان به نمایش گذاشت.

 

در اخیر موسسه جوانان افغان در عصر نوین و دفتر زنان برای زنان، پارچه های تمثیلی را که در رابطه به خشونت علیه زن، تهیه دیده بودند به نمایش گذاشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار