افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 نوامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

سومین اجلاس جوانان، امروز درکابل برگزار شد.

این نشست درحالی برگزار می شود که ده ها تن از جوانان کشور از نبود کار، ناامنی، افزایش تولید و قاچاق مواد مخدر و دوری از تحصیل رنج می برند.
آنان بارها در گفت و گو با رسانه ها، از دولت خواسته اند تا به خواسته های شان توجه جدی صورت گیرد.
عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه می گوید که جوانان با کار و تلاش می توانند خود و کشورشان را از “فقر و ناامنی” نجات دهند.
او افزود که بزرگان قومی، حکومت و نهادهای بین المللی باید زمینه رشد و شخصیت سازی جوانان را آماده کنند.
رییس ولسی جرگه می گوید که دولت توانسته است نسبت به سال های گذشته، اقدامات موثرتری برای رشد توانمندی های جوانان کشور انجام دهد.
شماری از جوانان گفتند اگر دولت امکانات بیشتری را در اختیارشان قرار دهد، ظرفیت های بیشتری برای رشد و ارتقا کشور در بخش های گوناگون از خود نشان خواهند داد.
عبدالرووف ابراهیمی، رییس ولسی جرگه حکومت را به بی توجهی در امور جوانان متهم کرده تاکید کرد که باید اقدامات عملی برای رسیدگی به مشکلات آنان روی دست گرفته شود.
به گفته او، حکومت باید، از زمان تولد تا سن بلوغ به وضعیت زندگی هر شهروند توجه کند تا آنان بتوانند در ایام جوانی کارهای موثری انجام دهند.
او تعلیم، آموزش های مسلکی، محیط سالم و امنیت را از نیازمندی های اصلی نسل جوان عنوان کرده است.

با این حال شماری از فعالان جامعه مدنی و کارشناسان مسایل اجتماعی می گویند که با وجود سرازیر شدن میلیون ها دالر کمک کشورهای خارجی هنوز هم تغییرات چشم گیری در روند زندگی جوانان ایجاد نشده است!

سید مخدوم رهین، وزیر اطلاعات و فرهنگ که در این اجلاس صحبت می کرد، از جوانان کشور خواست تا در امر مبارزه با پدیده خشونت علیه زنان و از بین بردن کشت کوکنار، تلاش کنند.
او تاکید کرد که جوانان می توانند کشور را به سمت صلح و ثبات ملی سوق دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار