افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

سوء استفاده از وسایط پولیس توسط قطعه انضباط شهری بررسی میشود.

وزارت داخله افغانستان می گوید، پس از این سوی استفاده از وسایط پولیس به وسیله قطعه انضباط شهری این وزارت بررسی می شود.

تیز رفتاری وسایط پولیس، گشت و گذار بی مورد، استفاده شخصی از وسایط پولیس از موارد جدی شمرده می شود که بر اعتبار مردم بر پولیس تاثیرات ناگواری را ایجاد کرده است.

پس از آن که شکایت هایی از تیز رفتاری وسایط پولیس و سوء استفاده از این وسایط توسط منسوبان وزارت داخله، از سوی این وزارت دریافت شده است، وزیر داخله افغانستان دستور داده است تا این شکایت ها به طور جدی بررسی شوند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله افغانستان به روز یکشنبه در یک نشست خبری در کابل گفت، کسانی که به اتهام سوء استفاده از وسایط پولیس گرفتار می شوند، با آنان برخورد جدی صورت می گیرد:

« کسانی که دست به چنین اعمال می زنند و یا بازداشت می شوند، بدون شک با آنان برخورد جدی می شود، با مسوولان شان یکجا مورد پرسش قرار می گیرند، وسایل افراد بازداشت شده نیز ضبط می گردد، اگر تخلف شدید باشد یا غفلت وظیفه یی یا کم توجهی باشد، تا برکناری آن افراد می انجامد.»

باشنده گان شهر کابل همواره از تیز رفتاری وسایط پولیس و استفاده شخصی این موتر ها به خصوص در روز های رخصتی شکایت کرده اند.

سخنگوی وزارت داخله می گوید، که این وزارت به خاطر حل این مشکلات اقدامات جدی را در کابل و دیگر ولایت ها روی دست گرفته است.

در این حال شماری از باشنده گان کابل از اقدام تازه وزارت داخله جهت دستگیری افرادی که از وسایط پولیس سوی استفاده می کنند، حمایت کرده اند.

آنان در کنار حمایت از این اقدام، شکایت هایی نیز دارند:

« ما همیشه می بینیم که روز های جمعه شماری از افراد پولیس خانواده های خود را به صیاد به تفریح می برند، ضروریات خانه خود را با موتر پولیس براورده می سازند.»

« من در چندین جای دیده ام که پسران افرادی که در وزارت داخله کار می کنند، از موتر های پولیس استفاده می کنند، در موتر ها کست بلند می مانند، مردم را اذیت می کنند و پولیس ها در سرک های خامه تیز رفتاری می کنند. »

اما  شماری از مردم می گویند، که وزارت داخله موضوع بررسی سوء استفاده از وسایط پولیس و تیز رفتاری این وسایط را باید جدی بررسی کرده و آنرا پیگیری نماید.

به باور آنان اگر این موضوع به طور دوامدار از سوی مقام های وزارت داخله پیگیری نگردد، با گذشت مدت زمانی شماری از منسوبان پولیس دوباره به استفاده شخصی از وسایط پولیس و گشت و گذار بی مورد می پردازند.

رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار