افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 4 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

سه تُن مواد مخدر و الکلی در هرات آتش زده شد

بالغ بر سه تُن مواد مخدر و مشروبات الكلي امروز در خارج شهر هرات به آتش كشيده شد.

اين مواد که در جريان عمليات هاي مختلف پوليس هرات در جريان يكسال گذشته كشف و ضبط شده بود، امروز با حضور مقامات محلی و معينان وزارت امور داخله، رییس شورای ولایتی و برخی نمایندگان سازمان های بین المللی به آتش کشیده شد.
در این مراسم اصیل الدین جامی، معاون والی هرات از دست آوردهاي مهم پوليس در راستاي مبارزه با مواد مخدر و مشروبات الكلي ابراز خرسندي نمود و گفت:” پوليس هرات در عرصه مبارزه با مواد مخدر جدي است.”

به گفته معاون مقام ولايت اين مواد در سيصد عملیات مختلف پولیس كشف شده و بالاتر از چهارصد و سی تَن نيز در این رابطه دستگير شده اند.

اقاي جامي افزود که اگر در رابطه به مبارزه با مواد مخدر در هرات غفلت صورت گيرد، ولایت هرات ميتواند مسير مطمئن ترانزيت مواد مخدر باشد، ولي پوليس بيدار است واجازه نمي‌دهد تا قاچاقچيان در اين ولايت فعاليت نمايند.

لوي پاسوال باز محمد احمدي معين مبارزه با مواد مخدر وزارت امورداخله که به هدف شرکت در مراسم حریق این مواد به ولایت هرات سفرن موده است، از کاهش ساحات زیر کشت مواد مخدر درکشور خبر داد و گفت: براساس مطالعاتی که صورت گرفته است در بخش توليد مواد مخدر چهل درصد و در بخش قاچاق موادمخدر هیجده درصد كاهش داشته ایم.

او همچنان از دستگیری بالغ بر يك هزار قاچاقچی مواد مخدر در سطح کشور خبرداد و افزود: طی سال جاری در ولایت هرات هفت تُن موادمخدر و مشروبات الکلی كشف شده است كه سه تُن آن امروز حريق شده و متباقي بعد از طي مراحل قانوني به آتش كشيده خواهد شد.

او گفت در پیوند به این کشف این مقدار مواد مخدر به شمول سه تبعه خارجي، هشت زن نیز دستگير شده است.

این در حالیست که وزارت امورداخله با اهدای لوح سپاس به معاون مقام ولايت و شماري از مسئولان پوليس هرات، تلاش های مسئولان در امرکشف و ضبط مواد مخدر را مورد تمجید قرار داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار