افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفیر هند: کسانی هستند که روابط حسنه میان افغانستان و هندوستان را نمی‌خواهند!

آمر سینها سفیر هند در افغانستان که به مزارشریف سفر کرده است می گوید که حمله بر کنسولگری ما در شهر مزارشریف کار کسانی است که نمی خواهند افغانستان و هندوستان با هم روابط دوستانه داشته باشند.

وی از تلاش نیروهای امنیتی افغان برای سرکوب مهاجمان ستایش کرد.

آمر سینها سفیر هند در کابل اظهارداشت: “من مطمئن هستم که اینگونه حملات تأثیر منفی بالای روابط دو کشور نمی‌گذارد، کسانی هستند که روابط حسنه میان افغانستان و هندوستان را نمی‌خواهند و این نوع حملات را راه اندازی می‌کنند. این یک اشتباه بزرگ است زیرا این نوع حملات، دوستی هر دو کشور را خدشه دار نمی‌سازد”.

حمله بر کنسولگری هند بعد از ۲۵ ساعت درگیری پایان یافت، مسئولان محلی آمار دقیقی از شمار مهاجمان به دست نمی‌دهند برخی می‌گویند که مهاجمان سه نفر بودند و بعضی از مسئولان محلی شمار آنان را چهار نفر گفته‌اند.

عثمان یکی از باشنده‌گان محل گفت: “مردم بسیار به تشویش بودند، حالا از تشویش خلاص شدند، مردم آزاد این طرف و آن طرف گشت‌وگذار می‌کنند”.

حسیب الله باشنده‌ی دیگر این محل ادامه داد: “مهاجمان از پای درآمدند، مردم احساس خوشی می‌کنند و از نیروهای امنیتی به خاطر عملکردشان خرسند هستند”.

مهاجمان در منزل چهارم یک ساختمان در نزدیکی کنسولگری هند و در آشپزخانه آن موضع گرفته بودند، در روی دیوار این آشپزخانه به اردو نوشته شده است: “شهید؛ فدایی”.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار