افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

سفیر امریکا در کابل:مشخص شدن سریع رئیس جمهور حیاتی است!

جیمز کانینگهام؛ سفیر امریکا در کابل گفت: داشتن یک رئیس جمهور برای افغانستان در پایان ماه جاری  جهت شرکت وی در نشست‌های بین المللی از جمله نشست سران ناتو در ولز بریتانیا برای افغانستان، بسیار مهم و حیاتی است…
وی می‎گوید که نامزدان باید به تعهدات خود برای پایان بخشیدن به روند انتخابات عمل کنند.
هرچند اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله متعهد گردیده اند که هرچه زودتر به روند تفتیش آرا پایان دهند و در پایان ماه جاری مراسم سوگند را برگزار کنند، نگرانی‌هایی هم درباره بروز اختلاف میان آنها و به درازا کشیده شدن روند بازبینی آرا هنوز وجود دارد.
جیمز کانینگهام اذعان نمود: هیچ ضمانتی وجود ندارد که آنچه در گذشته اتفاق افتاده، تکرار نشود.
سفیر امریکا افزود: در این شرایط درباره اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد، هیچ ضمانت و اطمینانی وجود ندارد. اما آن‌گونه که مردم افغانستان در انتخابات،گفتند، صدایشان شنیده شود و به خواست شان ادامه می‌دهند. این عامل مهمی برای تشویق سیاستمداران افغانستان است تا هرچه زودتر به این روند پایان بخشند و به آنچه متعهدشده اند، عمل کنند.
به نقل از بی بی سی، کانینگهام افزود: ایجاد دولت وحدت ملی هم ایده سیاست مداران افغانستان بوده، نه امریکایی‌ها. اما او گفت مردم افغانستان درباره جزئیات این نوع نظام اطلاعات ندارند و تعریف واضحی در مورد این سیستم که در شماری از کشورهای دیگر جهان وجود دارد، ارائه نشده است.
وی گفت که تشکیل دولت وحدت ملی بهترین گزینه در شرایط کنونی افغانستان است…

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار