افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اقدام مشکوک سفیر امریکا قبل از حمله هوتل انترکانتیننتال کابل!

جيمز كانينگهام

به گزارش افغان تلکس به نقل از یک مجله جرمنی، منابع محلی گفته اند که سفیر امریکا در افغانستان در اقدامی شک برانگیز درست پیش از حمله مهاجمان انتحاری به هوتل بین‌المللی انترکانتیننتال در کابل این مکان را ترک کرده است.

یک مجله مشهور در جرمنی به نقل از منابع محلی نوشت که سفیر امریکا در افغانستان در اقدامی شک برانگیز درست پیش از حمله مهاجمان انتحاری به هوتل بین‌المللی انترکانتیننتال در کابل این مکان را ترک کرده است.
در حالی که اخیرا دولت امریکا به باشنده گان خود در کابل هشدار داده بود این گمانه‌زنی‌ها افزایش یافته که آیا امریکا از احتمال وقوع حمله تروریستی به هوتل بین‌المللی انترکانتیننتال در کابل اطلاع داشته است؟

مجله اشپیگل در راپوری از حمله تروریستی به هوتل بین‌المللی در کابل به نقل از یک شاهد عینی نوشت که سفیر جدید امریکا در کابل درست لحظاتی پیش از حمله مهاجمان انتحاری این هوتل را ترک کرده است.

اما این مجله حضور سفیر امریکا در این هوتل را تایید نکرده است.

نشریه امریکایی اتلانتیک نیز با اشاره به حضور احتمالی سفیر امریکا در این هوتل نوشت: احتمالا اشاره مجله جرمن اشپیگل به این موضوع است که مهاجمان انتحاری منتظر مانده بودند تا پس از خروج سفیر امریکا حملات خود به این هوتل را آغاز کنند.

همچنین شبکه خبری ان‌بی‌سی‌ به نقل از مقامات امریکایی تصریح کرد احتمالا هیچ باشنده امریکایی در این هوتل حضور نداشته است. ممکن است این به دلیل هشدارهای مکرر امنیتی سفارت امریکا در کابل به باشنده گان امریکایی بوده باشد.

سال گذشته نیز برخی از رسانه‌ها راپور دادند که سازمان استخبارات جرمنی از حمله مرگبار چهارراهی زنبق در منطقه دپلومات نشین کابل اطلاع داشته است.

در این حمله حدود 700 نفر کشته و زخم برداشتند اما مقامات جرمن این اطلاعات را در اختیار نیروهای امنیتی افغان قرار نداده بودند.

حمله مهاجمان انتحاری به هوتل انترکانتیننتال کابل که از شب گذشته آغاز شده بود پس از 14 ساعت پایان یافته است اگرچه وزارت امور داخله تعداد تلفات را 8 نفر اعلام کرده اما منابع محلی از شهید شدن دستکم 30 نفر خبر می‌دهند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار