افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 13 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفیر هند در افغانستان: دوستی میان هند و افغانستان پایدار خواهد بود

افغانستان و هند

 

سفیر هند در کابل می‌گوید که افغانستان برای بیرون‌شدن از اوضاع کنونی، به کمک‌های بیشتر نیاز دارد و هند این کشور را بیشتر کمک خواهد کرد.

 

سفیرهند در افغانستان، که در نشست روز گذشته مجلس سنا دعوت شده بود، می‌گوید که کشورش متعهد است تا افغانستان را در بخش‌های گوناگون کمک کند.

 

مجلس سنا در نشست روز گذشته (۲۳ جوزا)، اعضای این مجلس، سفیر هند را در افغانستان از بهر کمک‌های هند به افغانستان ستایش کردند. سفیر هند می‌گوید که دوستی میان هند و افغانستان پایدار خواهد بود و هند برای ادامۀ کمک‌هایش به افغانستان متعهد است.

 

من‌پریت هورا، سفیر هند در افغانستان می‌گوید: «مرحلۀ رشد و پیشرفت برای بسیاری از کشور‌ها زمان‌گیر است؛ افغانستان نیز در حال پیمودن این راه است؛ همان‌گونه که نخست‌وزیر مودی در هرات گفت، ما در هر گام یکجا با افغانستان استیم.»

 

در همین حال، شماری از اعضای این مجلس خواهان کمک‌های بیشتری هند به افغانستان شدند.

 

فضل‌الهادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنا می‌گوید: «چون ما برای مردم خود و مردم منطقه قربانی داده‌ایم، باید دوستی و همکاری خوب با افغانستان صورت گیرد.»

 

شیرمحمد آخندزاده، عضو مجلس سنا، می‌گوید: «خواهش ما از دولت هندوستان این است همان‌گونه که پیش از این به اردوی ملی افغانستان چرخ‌بال‌ها کمک کرده‌است، به کمک‌های نظامی‌اش ادامه دهد.»

 

هند پنجمین و بزرگ‌ترین کمک‌کنندۀ افغانستان است و تا کنون بیش‌از دو میلیارد دالر در بخش‌های زیربنایی به افغانستان کمک کرده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار