افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفر کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به کابل

سازمان ملل

از آمدن انتونیو گوترز کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در نشستی که بین وزارت امور مهاجرین وعوت کنندگان با دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان(UNHCR) به منظور هماهنگی بیشتر در امور فعالیت های مشترک دو نهاد، بعد از ظهر چهارشنبه در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دایر گردیده بود، سخن به میان آمد.

درین نشست که سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان، معین امور پناهندگان، معین پلان و پالیسی این وزارت، خانم مایا رئیس دفتر UNHCR در کابل، معاون وی و برخی روسای دیگر دو جانب نیز حضور داشتند، در مورد سفر کمیشنر عالی به کابل، پلان عمل ادغام مجدد عودت کنندگان و برخی فعالیت های مشترک بین وزارت امور مهاجرین و اداره UNHCR بحث و گفتگو شد.

در مهمترین بخش های این نشست از سفر کمشینر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان سخن به میان آمده، گفته شده است که قرار است وی با مقام ریاست جمهوری، ریاست اجراییه، شورای امنیت و برخی وزارت خانه های دیگر ملاقات نماید.

خانم مایا گفته است که انتونیو گوترز در کنار ملاقات های تعیین شده از نقات مختلف بیجا نشین و ساحه فعالیت های این اداره دیدار نموده و در تجلیل از روز پناهنده نیز سخنرانی خواهد کرد.

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان برای تجلیل از روز پناهنده و استقبال از کمیشنر عالی، کمیته دوجانبه از مقامات وزارت امور مهاجرین و اداره UNHCR را ایجاد نموده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار