افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفر وزیر داخلهء جرمنی به افغانستان

توماس دیمزیر(Thomas de Maiziere) وزیر داخلهء جرمنی به افغانستان سفر کرده است تا با مقامات افغان دیدار کند.

گفته می شود، توماس دیمزیر در مورد افزایش تعدادی از افغان های که اخیراً به جرمنی رفته اند وآنهایی که تقاضای پناهنده گی آنها پذیرفته نشده است، با مقامات افغان صحبت خواهد کرد.

به نوشتهء آژانس خبری دی. پی. ای جرمنی در حالیکهدر سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد افغان های که در جرمنی تقاضای پناهنده گی کرده بودند ۹۷۰۰تن بود،در سال ۲۰۱۵ میلاد ی حدود ۱۵۰ هزار افغان به جرمنی رفته اند که تقاضای پناهنده گی تعدادی از آنها رد شده است. در سال ۲۰۱۵میلادی تعداد پناهجویان افغان در جرمنی بعدسوریه در ردیف دوم قرار داشت.

توماس دیمزیر (Thomas de Maiziere) وزیر داخلهء جرمنی در ماه اکتوبر سال گذشتهء میلادی با ابراز اینکه موج پناهجویان از افغانستان قابل پذیرش نبوده و با تاکید روی تامین ثبات در افغانستان گفته بود، با افغانستان مساعدت های زیاد صورت گرفته است و اوضاع امنیتی در همهء ولایت نامساعد نیست، بناً می توان انتظار داشت که افغان ها در خانه خودشان باقی بمانند.

افغان های که در آلمان تقاضای پناهنده گی آنها رد شده است، در حالت انتظار یک سرنوشت نامعلوم بسر می برند و چنین به نظر می رسد که مسافرت اخیر وزیر داخلهء آلمان به افغانستان و گفتگوهای وی با مقامات افغان روی سرنوشت آنها بی تاثیر نباشد.

جرمنی یک کمپاینآگاهی عامه را در افغانستان آغاز کرده است، افراد خواهان پناهنده گی را تشویق می کند تا در کشور خودشان باقی بمانند.

حکومت جرمنی گفته است، پلان دارد درخواست های پناهنده گی برای افغان ها را کاهش داده، افغان ها را دوباره به کشور شان بفرستد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار