افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 12 اکتبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

سفر هیات شورای امنیت ملل متحد به تعویق افتاد!

سفر هیات شورای امنیت به افغانستان به تاخیر افتاد

به دلیل نگرانی های امنیتی سفر برنامه ریزی شده 15 عضو شورای امنیت ملل متحد به افغانستان، به تعویق افتاده است.

زمانی این سفر به تعویق افتاد که گریگوری ستار، رییس امنیت ملل متحد توصیه کرد در هفته های آینده به افغانستان سفر نکنند. او دلیل این امر را نگرانی در مورد حفاظت این دیپلومات های شورای امنیت خوانده است.

برخی دیپلومات ها به طور خصوصی این توصیه ملل متحد را مورد سوال قرار داده و مبهم خوانده اند، اما شمار دیگری به خبرگزاری رویترز گفتند که عاقلانه نیست تا ارزیابی های ستار را در مورد سطح خطرات در افغانستان مورد سوال قرار داد.

فرحان حق، سخنگوی ملل متحد گفت که ارزیابی های امنیتی بر مبنای بهترین اطلاعات دست داشته در شورای امنیت صورت گرفته است. او گفت: «ما به این توصیه ها تکیه می کنیم، اما تبصره بیشتر نمی نماییم».

به گزارش دویچه وله، شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز سه شنبه گذشته، با اتفاق آرا، ماموریت نیروهای بین المللی کمک به امنیت در افغانستان (آیساف) را برای یک سال دیگر تمدید نمود. این نیروها زیر فرماندهی ناتو می باشند.

نیروهای خارجی واگذاری مسوولیت های امنیتی را به نیروهای افغانستان آغاز کرده اند و این روند تا پایان سال 2014 باید تکمیل گردد. پس از آن انتظار می رود نیروهای کمتری زیر فرماندهی ناتو برای ماموریت آموزشی و مشورتی در افغانستان با قی بماند، اما ناتو در این زمینه تفصیلات بیشتر نداده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار