افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 20 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفر نصیر احمد درانی به ولایت لوگر

نصیر احمد درانی

 

کار کانکریت ریزی یک سرک روستایی توسط محترم نصیر احمد «درانی» وزیر احیأ و انکشاف دهات در مربوطات ولایت لوگر افتتاح شد.

 

این جاده با (۳) کیلومتر طول و (۵) متر عرض؛ در برگیرنده (۸) پلچک و ساختمان های آبرو، به هزینه (۲۸) ملیون و (۳۰۹) هزار افغانی از بودجه وزارت مالیه تمویل و از طریق برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیأ و انکشاف دهات؛ از سرک عمومی ولسوالی خوشی الی شهرک مهاجرین و کوچیان پل علم مرکز ولایت لوگر، در مدت (۱۷۰) روز آینده تکمیل می گردد.

 

وزیر احیأ و انکشاف دهات، حین افتتاح کار این پروژه اظهار داشت:« از سال ۱۳۸۲ الی ۱۳۹۳ در ولسوالی های مختلف ولایت لوگر ؛ (۱۳۸۱) پروژه به مصرف (۲۸) ملیون و (۳۰۰) دالر امریکایی تطبیق گردیده است. اما وقتی مسوولیت این وزارت به من سپرده شد؛ طی دو سال (۴۰۷) پروژه به مصرف (۱۰) ملیون و (۷۰۰) هزار دالر تطبیق گردیده و هم اکنون به هزینه بیش از (۸) ملیون دالر پروژه ها تحت کار است. پروگرام حفظ، مراقبت و کار یابی نیز در آینده نزدیک در (۲۶۹) قریه این ولایت به مصرف (۱۷۴) ملیون افغانی آغاز گردیده و زمینه کار و اشتغال را برای (۲۴) هزار روستایی مساعد خواهد ساخت.

 

طبق یک خبر دیگر؛ محترم نصیر احمد «درانی» وزیر احیأ و انکشاف دهات؛ تعمیر اداری برنامه همبستگی ملی ولایت لوگر را با قطع نوار افتتاح و به بهره برداری سپرد.

 

تعمیر یاد شده به هزینه (۱۳) ملیون و (۲۶۷) هزار افغانی در مساحت (۳۲۴) متر مربع زمین؛ در بر گیرنده (۱۵) شعبه اداری، (۴) تشناب و دو آشپزخانه ؛ در سه منزل به گونه پخته و اساسی اعمار گردیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار