افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

سفر رییس جمهور غنی به ولایت کندهار

اشرف غنی

رییس جمهور اشرف غنی برای اشتراک در مراسم تحویل دهی چرخبالهای بلک هاک عازم ولایت کندهار شد.

به گزارش افغان تلکس، به گفته مقام‌های ولایتی کندهار، قرار است رییس جمهور در سفرش به این ولایت، برعلاوۀ دیدار با مقام‌های محلی و بزرگان قومی کندهار، از آن شمار چرخبالهای بلک هاک که قوای هوایی امریکا به نیروهای هوایی افغان کمک کرده است، در میدان هوایی کندهار دیدن کند.

به گفتۀ این مقام‌ها، رییس جمهور به کندهار رسیده است و قرار است که در پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی در نشستی به مردم سخنرانی کند.

پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی در ولسوالی دامان در جوار میدان هوایی کندهار و نزدیکی فارم زراعتی ترنک موقعیت دارد.

رییس جمهور را در این سفر، گل‌آغا شیرزی، سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل و حکمت خلیل کرزی، معین امور سیاسی وزارت خارجه و شماری از مقام‌های حکومتی همراهی می‌کنند.

در همایش پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی، برعلاوۀ استادان و محصلین آن پوهنتون، شماری زیاد بزرگان و متنفذین قومی نیز دعوت شده اند.

قرار است که رییس جمهور غنی، پس از اشتراک در این همایش، به مراسمی که به مناسبت سپردن اولین مجموعۀ چرخبالهای بلک هاک از نیروهای امریکایی به قوای هوایی افغان در میدان هوایی کندهار برگزار شده است، نیز اشتراک کند.

انتظار می‌رود که جنرال جان نیکولسن، قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و مأموریت حمایت قاطع در افغانستان نیز با اشتراک در این مراسم، سخنرانی کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار