افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفر داکتر نسرین اوریاخیل به ولایت پکتیا

نسرین اوریاخیل

 

داکتر نسرین اوریاخیل وزیر کار، اموراجتماعی، شهدا  و معلولین درحالی که محترم لعل الدین آریوبی معین مالی و اداری، شماری از رؤسا و مشاورین مقام وزارت وی را همراهی می‌نمودند؛ به خاطر بررسی کارکردهای ریاست کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین ولایت پکتیا و افتتاح یک مرکز آموزش فن و حرفه؛ عازم آن ولایت گردید.

 

داکتر اوریاخیل در این سفر ضمن ملاقات با نصرت الله ارسلا والی پکتیا، با متنفذین، موسفیدان و اعضای جامعهٔ مدنی آن ولایت نیز ملاقات نموده و آن‌ها مشکلات خویش را در مورد کارهای ریاست کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین آن ولایت با داکتر اوریاخیل شریک ساخته وخواستار حل آن‌ گردیدند.

 

خانم اوریاخیل پس از شنیدن مشکلات مردم گفت:  در اصل ادارهٔ من مبارزهٔ با فساد اداری‌است و تمام مشکلاتی که در ریاست‌های ولایات است شخصأ خودم به آن رسیدگی خواهم کرد. در سیستم شهدا، معلولین و متقاعدین فساد وجود دارد؛ اما ما متعهد هستیم که در این مورد مبارزه می‌کنیم و به آن نقطهٔ پایان می‌دهیم. داکتر اوریاخیل گفت: در نظر داریم که در سال روان ۴۶ مرکز آموزش فن و حرفه رادرکشور ایجاد نماییم؛ کار روی اعزام کارگران به بیرون از کشور جریان دارد و امید است که به زودی این روند آغاز شود؛ همچنان در نظرداریم که در پنج زون کشور مراکز کاریابی بسازیم و به خاطر جلوگیری از فساد؛ سیستم تقاعد را بایومتریک می‌سازیم.

 

داکتر اوریاخیل طی صحبت هایش؛برنامه‌های آیندهٔ این وزارت را با مردم شریک نموده؛ وعده سپرد که در آیندهٔ نزدیک سنگ تهداب یک باب کمپلکس به سطح زون- برای اطفال بی سرپرست(پرورشگاه) در ولایت پکتیا گذاشته خواهد شد.

 

داکتر اوریاخیل در این سفر یک باب مرکز آموزش فن و حرفه را نیز افتتاح نموده که در جریان افتتاح آن؛ آمر آن مرکز گفت که در این مرکز ۱۵۰ شاگرد در بخش‌های فلز کاری، نل دوانی، ترمیم مبایل و خیاطی در شش ماه آموزش عملی و نظری داده می‌شوند که پس از فراغت؛ به آنان تولگیت (بستهٔ ابزار کار) نیز داده خواهد شد.

 

گفتنی است که داکتر نسرین اوریاخیل، وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به خاطر پیش‌برد هرچه بهتر کارها؛ محبوب الرحمن سلامزی را به حیث سرپرست جدید ریاست کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین آن ولایت به کارمندان آن ریاست معرفی نموده و از آنان خواست تا در فضای برادری با هم کار نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار