افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفر تیم کرکت افغانستان به هند

تیم ملی کرکت افغانستان در هند ابتدا پنج مسابقه بیست آوره را با بازیکنان برتر تیم های داخل آن کشور انجام داده و سپس راهی بنگله دیش خواهند شد.

مقامات کرکت بورد افغانستان می گویند که آنان تمرینات بازیکنان تیم ملی کرکت را برای آماده گی به مسابقات جام آسیایی و جهانی در هند راه اندازی کرده اند.

به گفته آنان در جریان این تمرینات از یک سو یازده بازیکن برتر را انتخاب خواهند کرد و از طرف دیگر بازیکنان با آب و هوای آنجا آشنا خواهند شد.

نسیم الله دانش رئیس کرکت بورد افغانستان روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت که تیم ملی کرکت افغانستان در هند ابتدا پنج مسابقه بیست آوره را با بازیکنان برتر تیم های داخل آن کشور انجام داده و سپس راهی بنگله دیش خواهند شد.

آقای دانش گفت که تیم ملی کرکت از روحیه بلند برخوردار است و تلاش می کند تا در مسابقات آسیایی و جهانی راه یابند.

وی گفت:

“انشا الله با ملاحظه تیم و زحمات بازیکنان می توانم بگویم که بسیاری تیم ها را شکست خواهند داد، به کپ آسیای اصلی راه پیدا کرده و در آن خوب خواهند درخشید و تیم ها را که در نظر داریم که باید شکست دهیم، شکست خواهیم داد.”

دو سال پیش تیم ملی کرکت افغانستان برای اولین بار مستقیماً به مسابقات کپ آسیایی راه پیدا کرد، اما امسال این تیم باید قبل از وارد شدن در برابر تیم های بنگله دیش، پاکستان، سریلانکا و هند باید تیم های گروپ اش را که امارات، عمان و هانگ کانگ است شکست دهد.

تیم ملی کرکت افغانستان در سال ۲۰۱۴ میلادی با شکست دادن تیم بنگه دیش که از عضویت دایمی شورای جهانی کرکت برخوردار است، آن سیریز را به خود تاریخی ساخته بود.

بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان پس از تمرینات در هند بتاریخ هفده هم ماه فبروری به بنگله دیش خواهند رفت تا در برابر امارات، هانگ کانگ و عمان رقابت کنند، برنده این مسابقات به مرحله دوم راه خواهد یافت.

در حالیکه همواره در انتخاب بازیکنان انتقاد می شود، اصغر ستانکزی کپتان تیم ملی کرکت می گوید که این مسابقات مهم است و هر فرد که در هند از خود توانایی نشان داد چانس بازی در این مسابقات را خواهد داشت.

وی افزود:

“بازیکنان می دانند که در آنجا با در نظر داشت توانایی هژده بازیکن، انزمام بهترین آنان را برای مسابقه انتخاب خواهد کرد چون از همه ما او بهتر می داند.”

گلبدین نایب یکی از بازی کنان برتر بیست آوره روحیه بازی کنان افغان را قوی خوانده می گوید که پس از مسابقات با زیمبابوی تلاش خواهند کرد تا در درجه بندی آی سی سی مقام برتر را از آن خود کنند.

وی گفت:

“این یک مسابقه بزرگ است، هر چه بهتر که در این بازی کنیم، قدم های بعد در آی، سی، سی برای ما آسان تر خواهد شد، تلاش ما این است که این بار باز هم خوب بازی کنیم و خوب بدرخشیم.”

بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان در حالی سفر طولانی را در پیش می گیرند که با انجام بازی های عالی و بی سابقه شورای جهانی کرکت و کارشناسان را به حیرت انداختند.

مقامات کرکت بورد می گویند که در نظر دارند تا برعلاوه این جام های مهم در سال ۲۰۱۶ میلادی مسابقات بیشتر را با تیم های که از عضویت دایمی برخوردار اند، راه اندازی کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار