افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

سفرهیئت طالبان افغان به پاکستان تایید شد!

سرتاج عزیز

 

مشاورصدراعظم پاکستان در امور بین‌المللی تائید کرد که هیئتی از طالبان افغان به پاکستان سفر کرده‌اند…

 

وی از ارائه جزئیات دراین مورد خودداری کرد.

 

در حالیکه مقام‌های پاکستانی پیش از این در مورد سفر طالبان به آن کشور تبصره نکرده‌بودند اما سرتاج عزیز مشاور امور بین‌المللی صدراعظم پاکستان به روز دوشنبه در صحبت با رسانه‌ها در اسلام‌آباد تائید کرد که یک هیئت طالبان به پاکستان سفر کرده‌است.

 

سرتاج عزیز بدون آنکه در این مورد جزئیات بدهد بار دیگر تأکید کرد که کشورش خواهان برقراری امن در افغانستان است و در چهارچوب گروه هماهنگی چهار جانبه تلاش می‌کند.

 

وی گفت:

 

“این برای ما معلوم است که یک هیئت آن‌ها آمده‌است، در این مورد گزارش‌های هم نشر شده‌است. اما ارائه جزئیات در مورد اینکه درین سفر چه صحبت‌های صورت گرفت به فکر من مناسب نیست. به شما معلوم است که گروه هماهنگی چهار جانبه چهار عضو دارد و پاکستان، افغانستان، امریکا و چین اعضای آن اند و ما در مورد گفتگوهای صلح تلاش می‌کنیم. بالاخره میان حکومت افغانستان و طالبان باید گفتگو صورت بگیرد. یک نشست چند روز پیش در قطر برگزار شد و اکنون آن‌ها ظاهراً در این مورد اندکی معلومات خواهند داد اما تلاش ما این است که در آینده میان آن‌ها گفتگو شود.”

 

به تازه‌گی گزارش‌های به نشر رسید که برخی از اعضای دفتر طالبان در قطر به پاکستان رفته‌اند.

 

ذبیح‌الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند با تائید مسافرت بعضی از چهره‌های طالبان به پاکستان به رسانه‌ها گفته‌بود که این هیئت در باره زندانیان و مهاجرین افغان صحبت می‌کند.

 

حضرت عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در اسلام‌آباد پیش ازاین گفته بود که سفر این هیئت طالبان به پاکستان نشان می‌دهد که طالبان در گفتگوهای صلح استقلالیت ندارند.

 

قبل از نشر خبر سفر یک هیئت دفتر سیاسی طالبان در قطر به پاکستان، روزنامه گاردین چاپ بریتانیا گزارش داد که نماینده‌های طالبان و مقام‌های حکومت افغانستان دو بار در ماه‌های سپتمبر و اکتوبر در قطر دیدار کرده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار