افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

از سرگیری مذاکرات حزب جمعیت با ارگ

حزب جمعیت اسلامی افغانستان

به گزارش افغان تلکس، برخی اعضای هیئت مذاکره کننده حزب جمعیت از دوباره از سرگیری روند مذاکرات با حکومت خبر دادند.
در حالی‌که مذاکره میان حزب جمعیت اسلامی و ریاست جمهوری متوقف است اما برخی از اعضای هیئت مذاکره کننده حزب جمعیت اسلامی می‌گوید که پس از ۱۸ روز وقفه، روند مذاکرات دوباره از سر گرفته می‎شود.

محی الدین مهدی عضو این هیئت روز چهارشنبه هر چند از زمان مشخص نام نمی‎برد اما ابراز امیدواری می‎کند که این بار به نتیجۀ برسند.

وی گفت:

چند مورد اختلاف وجود داشت و باعث شد که مذاکرات به تعویق بیفتد، حالا قرار است مذاکرات از سر گرفته شود، یکبار ما وقفه چند روزه داشتیم حالا باز هم وقفه ۱۸ روزه دوم پیش آمده بود.

آقای مهدی در زمینه همه موارد اختلافی چیزی نگفت اما تنها به روند توزیع تذکره‌ برقی اشاره کرد و گفت گمان می‌رود ارگ در این زمینه به اجماع ملی تن دهد و این پروسه متوقف شود.

اما روح الله احمدزی سخنگوی ادارۀ ثبت احوال نفوس می‌گوید که روند آغاز شده توزیع تذکره‌ برقی به هیچ صورت متوقف نخواهد شد.

ریاست جمهوری در مورد مذاکرات با حزب جمعیت اسلامی چیزی نمی‌گوید.

این تنش‌ها پس از آن میان جمعیت و حکومت به میان آمد که رییس جمهور، استعفای عطا محمد نور را منظور کرد، اما عطا محمد نور، این تصمیم رییس جمهور را نپذیرفت و خودش را والی بر حال بلخ اعلام کرد.

حدود دو ماه از برکناری آقای نور می‌گذرد اما هنوز هم وی بحیث والی بلخ به کارش ادامه می‌دهد و هشدار داده‌است اگر حکومت مرکزی امضای وی را باطل اعلان کند وی اقدام بالمثل در بلخ خواهد کرد.

در همین حال، شماری از کارشناسان سیاسی می‌گویند که ادامه تنش‌های سیاسی در نظام، کشور را به سوی بحران خواهد کشاند.

 1. عبدالغفار عزیری :

  تشکر

 2. Noorullah Noori :

  زیباه

 3. Wahid Azimi :

  جزمزاکره جنگ ترور راه حل نیست اماامریکادرفکروقت ویازمینی تروراستاد راداشته باشد شهید کردقهرمان ملی مسعود شهید راپندبگیرداوراحش ادامه دارد اگرخدای ناخاسته استاد هم شهید شودانشاالله پیروز نمیشوی بهتراست وقت رازای نکرده از فرست استفاده کنیم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار