افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرپل مملو از طالبان است!

 

عناصر گروه داعش از 7 ماه قبل در سرپل حضور یافته اند و سرگرم آموزش و جلب و جذب افراد برای سال آینده هستند.

ذبیح الله امانی امروز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی سخنگویان ولایات کشور در کابل در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه طالبان کدام مناطق سرپل را در کنترول خود دارند و آیا برآوردی از حضور آنان در این ولایت وجود دارد، گفت: وُلسوالی کوهستانات بطور کامل در کنترول طالبان قرار دارد.

وی افزود: گروه طالبان در این وُلسوالی، مراکز کلان آموزشی راه اندازی کرده است و از مکاتب دولتی، دینی و ادارات دولتی من‌حیث این مراکز استفاده می کند.

سخنگوی والی سرپل گفت که دولت درحال حاضر پروگرام ای برای تصرف دوباره وُلسوالی کوهستانات ندارد.

امانی گفت که در درگیری های پائیز سال گذشته 8 تن از اتباع پاکستان و 6 تن از اتباع ازبکستان، کار هدایت جنگجویان را به عهده داشتند و به گفته وی، شمار زیادی از جنگجویان ولایت سرپل از اتباع کشورهای آسیای میانه و پاکستان هستند.

ناصر مهری سخنگوی والی فراه نیز در این نشست گفت که وُلسوالی های خاک سفید، بکواه و گلستان در تهدید امنیتی قرار دارند.

وی افزود که مراکز تمامی وُلسوالی های ولایت فراه در کنترول دولت قرار دارد و از این بابت جای نگرانی زیادی وجود ندارد.

نوید فروتن، سخنگوی والی بدخشان افغانستان نیز در این نشست مطبوعاتی گفت که در سال 1395 گروه طالبان دستاوردی در بدخشان نداشت و 50 حمله آنان در مناطق مختلف این ولایت عقب زده شد.

وی تصریح کرد مردم بدخشان مخالف حضور گروه طالبان هستند و به همین دلیل آنان در این ولایت موفق نخواهند شد و با اطمینان می توان گفت که موفقیت گروه طالبان در بدخشان ناممکن است.

فروتن اضافه کرد که اگر همکاری مردم با دولت نباشد بدخشان جغرافیه پیچیده ای دارد که کنترول و تعقیب تروریست ها در مناطق مختلف این ولایت کوهستانی دشوار خواهد بود.

سخنگویان والیان افغانستان از آماده گی دولت در سال آینده برای اجرای پلان های توسعه ای در بخش های مختلف سَرَک سازی، آبرسانی، ساخت سَرَک و ساخت بند آب خبر دادند و افزودند که از آماده گی کامل برای تامین امنیت و مقابله با تروریست ها برخوردارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار