افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

سرپرست ولایت خوست: حکومت برای بررسی حمله انتحاری هیات توظیف کند

عبدالجبار نعیمی، سرپرست ولایت خوست در واکنش به ادعای برخی نمایندگان مردم در مجلس و شماری از ساکنان این ولایت گفته که او در حمله به تظاهرکنندگان در شهر خوست دست نداشته است.

آقای نعیمی در اظهارات تازه خود از حکومت مرکزی خواسته است که برای بررسی چگونگی این رویداد هیات با صلاحیت را توظیف و به این ولایت بفرستد.

پس از حمله انتحاری خونین در شهر خوست، برخی نمایندگان مردم خوست در مجلس و ساکنان این ولایت گفتند که عبدالجبار نعیمی در پشت این حمله قرار دارد.

روز پنج‌شنبه هفته گذشته زمانی که صدها تن از باشندگان خوست در اعتراض به برکناری سرپرست این ولایت در حال راه‌پیمایی بودند، مهاجم انتحاری مواد انفجاری همراهش را در میان معترضان منفجرد کرد.

در این رویداد ۲۰ تن به شمول رییس شورای قومی ولایت خوست، دو نامزد انتخابات شورای ولایتی و چند معلم مکتب کشته و ۶۲ تن به شمول همایون همایون، عضو مجلس نمایندگان زخمی شده‌اند.

یک روز پس از این حمله، شماری از ساکنان خوستی به شمول کمال ناصر اصولی، عضو مجلس نمایندگان و اعضای جامعه مدنی گفتند که عبدالجبار نعیمی در این حمله دست دارد و آنها از حکومت خواستند که نعیمی را دیگر به خوست نفرستد.

آقای اصولی گفته که در جریان تظاهرات، چندین تظاهرکننده در تیراندازی محافظان دفتر ولایت کشته شده اند و به گفته او عبدالجبار نعیمی در این مورد باید پاسخ بگوید و محاکمه شود.

او افزود که نعیمی نه تنها در فساد و غصب زمین دست دارد، بلکه با تروریستان نیز روابط مستحکم دارد.

دفتر مطبوعاتی ولایت خوست با نشر خبرنامه‌ای گفته که چنین اظهاراتی در وضعيت حساس امنیتی کشور به سود تروریستان و به ضرر نظام است.

در این اعلامیه از حکومت مرکزی خواسته شده که یک هیات با صلاحيت را برای بررسى و تحقيق این رويداد، به خوست اعزام کند تا چگونگی و عاملان حمله انتحاری مشخص شود.

گفته شده که قبل از آغاز راه‌پیمایی اعتراضی در شهر خوست ارگان های محلی این ولایت اعلامیه مشترک را در مورد وجود تهدیدات و ناامنی نشر کردند اما برگزارکنندگان تظاهرات در این مورد توجه نکردند.

با این حال گزارش‌ها حاکی است که ارگ ریاست جمهوری برای تحقیق در مورد حمله انتحاری در خوست هیاتی را موظف کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار