افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با سفیر هند در کابل دیدار کرد.

سفیر هند

محترمه نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم با آقای من پرت هورا سفیر هند مقیم کابل در دفتر کارشان دیدار نموده روی موضوعات مختلف معدنکاری گفتگو کردند.

محترمه نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم ضمن خوش آمدید به سفیر هند از همکاری های هند در راستای معدنکاری با وزارت معادن و پترولیم اظهار خرسندی نموده خواهان همکاری های بیشتر و دوامدار هند با وزارت معادن و پترولیم شدند.

همچنان محترمه نرگس نهان در مورد پروژه معدن آهن حاجیگک که با کنسرسیوم هندی قرارداده شده بود صحبت نموده گفتند: قرارداد معدن آهن حاجیگک مورد غور و بررسی قرار خواهد گرفت تاچالش ها و مشکلات تخنیکی که دراین پروژه وجود دارد مرفوع گردیده نتایج آن معلوم خواهد گردید.

آقای من پرت هورا سفیر هند نیز ضمن وعده هرگونه همکاری های دوامدار با وزارت معادن و پترولیم افغانستان در بخشهای مختلف معدنکاری؛ در رابطه به معدن آهن حاجیگک که با کمپنی هندی قرارداد شده است گفتند: با کمپنی که معدن اهن حاجیگک قرارداد گردیده در تماس خواهند شد و اطمینان دادند که از نتایج و ارزیابی های شان وزارت معادن و پترولیم افغانستان را در جریان قرار خواهند داد تا مشکلات و چالش های تخنیکی که درین قرارداد موجود میباشد حل و کار پروژه حاجیگک اغاز گردد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار