افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 اکتبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

سربریدن یک زن در هرات

کشف جسد سربریده یک زن در هرات

جسد سربریده یک زن جوان 30 ساله از قریه شالبافان ولسوالی انجیل ولایت هرات، توسط نیروی امنیتی این منطقه کشف گردید .
داکتر محمد رفیق شیرزی؛ مسئول بخش معاینات طب عدلی شفاخانه حوزوی هرات با تایید این خبر گفت که بعد از معاینات صورت گرفته معلوم گردید که چندی پیش این زن بعد از لت و کوب‌ فراوان سر بریده شده که پس از معاینات امروز پنجشنبه این جسد به خانواده پدر این زن تحویل داده شد و آنان در حالی که از عدم رسیدگی به قضیه قتل دختر شان توسط مقامات امنیتی شکایت داشتند، جسد دختر شان را به اداره ریاست امور زنان هرات انتقال دادند تا آنها هرچه زودتر به این قضیه رسیدگی نمایند.
در این رابطه، محبوبه جمشیدی؛ رییس امور زنان ولایت هرات نیز به خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت که خانواده این زن، جسد دختر شان را به این اداره انتقال داده اند و خواهان رسیدگی هرچه زودتر به این قضیه هستند.
به گفته وی، آنها خانواده شوهر این زن را به این قتل متهم می‌کنند .
گفته می شود نیروهای پولیس تاکنون شوهر، پدر شوهر و مادر شوهر این زن مقتول را به اتهام دست داشتن در قتل وی دستگیر نموده؛‌ اما آنها ادعا دارند که شخص دیگری به نام نجیب الله این قتل را انجام داده است .
خانم جمشیدی افزود که تاکنون هدف اصلی از این قتل مشخص نشده و تحقیقات در این رابطه جریان دارد .
وی در رابطه با افزایش قتل های زنجیره ای در هرات که به صورت مرموز صورت می‌گیرد گفت که طبق آمارها دستگه قضایی تاکنون 100 نفر از مجرمین به دلیل انجام قتل‌های عمد به جزای اعدام محکوم شده اند؛ اما جای سوال و نگرانی این است که چرا این حکم‌ها تطبیق و عملی نمی‌شوند.
خبر قتل این زن 30 ساله در حالی در هرات انتشار می‌یابد که چندی پیش نیز جسد زنی با گوش و بینی بریده شده از ناحیه پای مناره های هرات یافت گردیده بود که شوهرش در این قتل مسئول شناخته شد که گفته می شود زنش را به ظن روابط نامشروع به قتل رسانده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار