افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرانِ حکومت وحدت ملی باید خودکشی سیاسی کنند!

حکومت

نماینده گان ولسی جرگه درواکنش به انفجار در امن ترین نقطۀ کابل، وقوع چنین حادثه‌ای را سوال برانگیز خواندند…

نظیفه ذکی نماینده مردم کابل در ولسی جرگه در این ارتباط گفت: این موضوع جای سوال دارد، منطقه وزیر اکبر خان امن‌ترین نقطه کابل بوده و لاری حامل مواد انفجاری با وجود ایستگاه‌های تلاشی چطور توانسته بطور آزاد تردد کند؟

وی ادامه داد: حکومت و مسئولان امنیتی کابل مقصر بوده و واقعا کم‌کاری در تامین امنیت از سوی آنها دیده می‌شود.

امیرخان یار دیگر نماینده ولسی جرگه با متهم کردن مسئولان امنیتی به باج‌گیری و پیشبُرد امور شخصی، تاکید کرد: هیچ یک از آنها نگران مردم و تامین امنیت نیستند بلکه سر خود را به باجگیری گرم کرده‌اند.

فوزیه کوفی تصریح کرد: کسی با یک تفنگ ساده نمی‌تواند حتی در اطراف ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان برود بعد چطور می‌شود یک لاری حامل مواد انفجاری در امن‌ترین منطقه کابل تردد کرده و منفجر شود؟

وی یادآور شد: مشکل این است که همه خود را مسئول می‌دانند اما در جایگاه تامین امنیت و پاسخگویی به مردم هیچ کس خود را از حکومت نمی‌داند.

محمد عارف رحمانی در این ارتباط در ولسی جرگه عنوان کرد: چنین کارهایی امکان‌پذیر نیست مگر دست جاسوسان داخل نظام در این میان باشد.

وی افزود: انتحار و انفجار با همکاری جاسوسان داخل نظام صورت می‌گیرد و تا زمانی که موترهای زرهدار و شیشه سیاه، تمام مقام‌های حکومت متوقف نشود، جلو انتحار و انفجار گرفته نخواهد شد.

رمضان بشردوست نیز با ابراز تاسف از بی‌کفایتی مسئولان حکومتی تاکید کرد: باید مسئولان حکومت وحدت ملی خودکشی سیاسی کنند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار