افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

سخنگوی وزارت داخله: دشمن را شکست میدهیم!

در حالی که شدت جنگ در ولایت هلمند نگرانی های را به میان آورده است، وزارت داخله افغانستان اطمینان می دهد که مخالفان مسلح در این ولایت جای پای پیدا نخواهند کرد.

 

صدیق صدیقی سخنگوی این وزارت روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت برای تغییر وضعیت امنیتی ولایت هلمند از تمامی راهکار ها استفاده خواهد شد.

 

وی همچنان گفت که فیصله شده تا نیروهای اضافی به ولایت هلمند فرستاده شوند و عملیات در آن ولایت شدت بخشیده شود.

 

وی گفت:

 

“ما از تمام راهکارها و برنامه های که بتواند وضعیت هلمند را تغییر بدهد استفاده خواهیم کرد و با یک مشارکت قوی با نیروهای امریکایی و متحدین ما که حمایت آنان نیز با ما است، انشا الله دشمن در ولایت هلمند شکست می خورد.”

 

آقای صدیقی همچنان گفت که حکومت به گونه جدی به وضعیت امنیتی هلمند توجه می کند و در عملیات جاری در آن ولایت شماری زیادی از مخالفان مسلح کشته شده اند.

 

مسئولین وزارت های دفاع و داخله افغانستان می گویند که در بیست و چهار ساعت گذشته پانزده تن از نیروهای اردوی ملی و هفت پولیس در ولایت هلمند کشته شده اند.

 

این در حالیست که قبل از این معاون والی هلمند در نامۀ از رئیس جمهور محمد اشرف غنی خواسته تا به وضعیت امنیتی این ولایت توجه جدی کند.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می گوید که جنگ در تمامی ولسوالی های ولایت هلمند به شدت ادامه دارد و نیروهای اضافی به شمول قطعات خاص کماندو و نیروهای هوایی به آنجا فرستاده شده اند.

 

در عین حال عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت افغانستان روز گذشته در آغاز نشست شورای وزیران در کابل گفت که تلاش های همه جانبه برای بهبود وضعیت امنیتی هلمند ادامه دارند.

 

وی گفت:

 

“جلسات در این راستا صورت گرفته و فیصله های هم به عمل آمده که امیدوار هستیم با تطبیق این فیصله ها در وضع امنیتی هلمند بهبود بیاید و امروز هم بخشی از مسئولان امنیتی مصروف رسیده گی و پرداختن به وضعیت هلمند هستند.”

 

پیش از این نماینده های ولایت هلمند در شورای ملی گفته بودند که ولسوالی سنگین بدست طالبان مسلح سقوط کرده است اما وزارت های دفاع و داخله افغانستان این گزارش ها را رد کردند.

 

جنگ در ولایت هلمند در حالی شدت یافته است که وزارت دفاع امریکا نیز سال ۲۰۱۵ را سال پُر چالش برای نیروهای امنیتی افغان خوانده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار