افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

سخنگوی والی بغلان از آزاد سازی مناطق کلیدی وُلسوالی تاله و برفک خبر داد

سخنگوی والی بغلان اعلام کرد: در تازه‌ترین رویدادهای امنیتی بغلان، تمام مناطق کلیدی وُلسوالی تاله و برفک با همت نیروهای اردو و پولیس از تسلط طالبان آزاد شده است.

وی افزود: اکنون نیروهای دولتی در این وُلسوالی مستقر شده و در حال استحکام سنگرهای جنگی هستند تا در برابر عملیات‌های بعدی شبه‌نظامیان آماده گی کامل داشته باشند.

سخنگوی والی بغلان با بیان اینکه ولسوال وُلسوالی تاله و برفک توانایی مدیریت بحران را نداشت، گفت: بنا بر اقتضای زمان وی از سمت خود برکنار شده است.

وی افزود: روزگذشته شخصی به نام اسماعیل که از پیش از این ولسوال چندین وُلسوالی بغلان نیز بوده من‌حیث ولسوال جدید وُلسوالی تاله و برفک منصوب شده است.

حقمل با بیان اینکه طالبان همزمان با آغاز جنگ در تاله و برفک، حملات خود را بر مناطق دندغوری و بغلان مرکزی نیز آغاز کردند، گفت: جنگ بین نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان تاکنون در این 2 منطقه جریان دارد.

وی افزود: جنگ جاری در این 2 منطقه شدید بوده و تاکنون به سود نیروهای دولتی به پیش برده شده است.

سخنگوی والی بغلان در ادامه سخنان خود اعلام کرد: یکی از تاکتیک‌های طالبان در جریان جنگ ماین‌گذاری برخی مناطق است، به همین دلیل این گروه از بهترین ماین‌گذاران خوددر نبرد با نیروهای دولتی استفاده می‌کنند.

وی افزود: رییس گل خان یکی از بهترین ماین‌گذاران طالبان در این اواخر وارد بغلان شده و برای شبه‌نظامیان این گروه ماین می‌ساخت.

حقمل توضیح داد: رییس گل خان روز گذشته درحالی که مشغول ساخت ماین بود، براثر انفجار مواد منفجره کشته شد.

حقمل در پاسخ به این پرسش که در جریان روزهای اخیر چند شبه‌نظامی و چند نیروی دولتی در بغلان کشته شده است، گفت: آمار تلفات جنگ‌های اخیر تاکنون مشخص نشده است.

وی افزود: اما در جریان روزگذشته حدود 10 شبه‌نظامی در وُلسوالی بغلان مرکزی کشته شده و 2 عسکر دولتی نیز زخمی شده‌اند.

سخنگوی والی بغلان در پایان سخنان خود توضیح داد: در منطقه دندغوری نیز در جریان روزگذشته 5 شبه‌نظامی طالبان به شمول یک قومندان این گروه کشته شده‌اند.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه قومندانان مشهور اردوی ملی و جنرالان برجسته وزارت دفاع در بغلان حضور یافته‌اند، گفت: طالبان توانایی پیروزی در این نبردها را نخواهند داشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار