- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

سخنگوی طالبان، کشته شدن مولوی داود را تایید کرد.

 

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان افغانستان خبر کشته شدن مولوی داود یک قومندان ارشد این گروه در پیشاور را تأیید و اعلام کرد وی در درگیری با نیروهای داعش کشته شده است.

مجاهد افزود: مولوی داود پنجشنبه گذشته در درگیری با نیروهای داعش کشته شد.

 

به راپور دیلی پاکستان، علاوه بر مولوی داود 2 نفر دیگر هم در درگیری بین داعش و طالبان کشته شده‌اند که هنوز هویت آنها مشخص نیست.

 

رسانه های پاکستان شامگاه شنبه خبری مبنی بر کشته شدن یکی از سرکردگان ارشد طالبان افغانستان مشهور به مولوی داود به دست عناصر داعش در نزدیکی شهر پیشاور پاکستان را نشر کردند.

 

برخی رسانه‌ها اعلام کردند 3 نفر از اعضای طالبان در این درگیری کشته شدند بنابراین 2 نفر دیگر که گفته می‌شود هویت آنها مشخص نیست از اعضای طالبان افغانستان می‌باشند.

 

داعش نیز با پذیرفتن مسئولیت عملیات علیه طالبان در نزدیک پیشاور اعلام کرد یکی از سرکردگان طالبان را کشته اما به نام و هویت او اشاره نکرد.

 

با اینکه پاکستان همیشه حضور داعش در این کشور را تکذیب کرده اما در حال حاضر شاهد هستیم که این گروه به اندازه‌ای قدرتمند شد که درگیری با طالبان افغانستان را آغاز کرد.

 

این نخستین بار است که داعش و طالبان در خاک پاکستان با یکدیگر درگیر می‌شوند.

 

داعش در یک سال گذشته مسئولیت چند عملیات تروریستی در پاکستان را به عهده گرفته است با این وجود گفته می‌شود هنوز به اندازه افغانستان در این کشور قدرت ندارد.

 

داعش در حالی به همراه سایر گروه‌های تروریستی در پاکستان فعال شده است که این کشور سعی دارد در سایر کشورها مانند افغانستان ایفای نقش کند.