افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 25 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

سخنرانی رییس جمهور افغانستان بعد از ادای نماز عید سعید قربان

اشرف غنی رییس جمهور افغانستان روز گذشته بعد از ادای نماز عید سعید اضحی به رسانه ها گفت، جنگ بالای افغانستان تحمیل شده است و تمام افغان ها خواهان صلح دایمی هستند.

 

صلح چیزیست که افغان ها از سال ها به اینسو به امید آن اند و همواره در نشست های بزرگ و مناسبت های عید بخش اساسی صحبت های رییس جمهور را تشکیل می دهد.

 

آقای غنی بر تامین صلح در میان مردم افغانستان تاکید کرده گفت که امیدوار است تلاش های کنونی در این عرصه نتیجه مثبت بدهد.

 

اشرف غنی گفت:

“صلح خواست هر افغان است، صلح با عزت و پایدار، صلح که در آن حقوق تمام افغان ها بر اساس قانون اساسی مساوی باشد، صلح بین الافغانی از همه اوقات کرده بیشتر امکان پذیر است، کسانیکه این جنگ را تحمیل کرده اند، باید بدانند که وسیلهء اهداف شوم دیگران شده اند.”

 

آقای غنی گفت که جنگ بالای افغانها تحمیل شده است و کسانیکه آتش این جنگ را شعله ور نگهمیدارند، می دانند که افغان ها از تلاش های شان برای صلح هرگز دست بر نمی دارند و برای تامین صلح در سطح منطقه و جهان تلاش می کنند.

 

رییس جمهور افغانستان در حالی یک باردیگر بر تامین صلح و ثبات در کشور تاکید کرد که گفتگوها میان حکومت و طالبان مسلح برای مدت نامعلوم به تعویق افتاده است.

 

رییس جمهورغنی در لابلای صحبت هایش که به مناسبت عید سعید قربان در ارگ ریاست جمهور داشت گفت:

 

“یک سال پر چالش را گذشتانیدم. گفته بودیم که امسال سال سخت است اما امید نهایت زیاد داریم کارهای اساسی را که در ماه های گذشته انجام دادیم، نتیجه داشته باشد و خصوصاً توجه خاص ما در خزان و زمستان سال روان روی وضعیت اقتصادی است.”

 

رییس جمهور غنی در حالی از کارهای اساسی صحبت می کند که از حکومت وی یک سال می گذرد و در این یک سال در اکثر مناطق افغانستان ناامنی ها جریان داشته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار