افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

سخنرانی رییس اجراییه در مراسم سومین سالروز درگذشت مارشال محمدقسیم‌ فهیم

عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، در مراسم سومین سالروز درگذشت مارشال محمدقسیم‌ فهیم گفت که “وحدت و همبستگی ملی” بهترین پاسخ در قبال جنایات و وحشت تروریستان می‌باشد.

داکتر عبدالله عبدالله در این مراسم که با حضور هزاران‌‌تن در تالار لویه جرگه برگزار شده بود، با اتحاف دعا به روح شهدای افغانستان و مارشال محمد قسیم فهیم گفت که مارشال فقید، پس از شهادت قهرمان ملی احمدشاه مسعود، بخش بزرگ مسوولیت‌های سنگر جهاد و مقاومت را رهبری و مدیریت سالم کرد.

 

به گفتۀ وی، نقش مارشال فهیم در تاریخ سیاسی و روند بازسازی افغانستان از دوران جهاد و مقاومت تا دورۀ نوین برجسته و قابل توجه بوده است؛ اما امروز جای خالی او در میان ملت احساس می‌شود.

 

رییس اجراییه کشور علاوه کرد: مارشال محمدقسیم فهیم از جملهٔ شخصیت‌های سیاسی و جهادی کشور بود که برای آینده افغانستان هدف و برنامه داشت.

 

داکتر عبدالله عبدالله در ادامهٔ سخنانش با تقبیح نمودن حملۀ تروریستی به شفاخانه سردار محمد داودخان گفت که این‌گونه حملات در هیچ دین و مذهبی قابل توجیه نیست. تروریستان با تفسیر غلط و سوء استفاده از دین به خلق جنایت و وحشت دست می‌زنند.

 

او علاوه کرد که حامیان گروه‌های تروریستی برای آنان، پایگاه و خانه امن ساختند تا مردم بی‌گناه افغانستان را هدف قرار دهند. بنابراین نباید کوچک‌ترین انحراف یا شک و تردید در زمینه شناخت دشمن وجود داشته باشد؛ زیرا آنان موفقیت‌شان را در نفاق ما جستجو می‌کنند.

 

همچنان رییس اجراییه کشور در سخنانش به وحدت ملی تأکید کرد و گفت که در شرایط کنونی حفظ وحدت ملی برای دفاع از تمامیت ارضی و سلامت افغانستان بسیار مهم تلقی می‌شود که لازمه آن، تامین عدالت اجتماعی و مبارزه با تبعیض و نفاق می‌باشد.

 

در اخیر، داکتر عبدالله عبدالله اظهار داشت که برای تامین منافع ملی و مصالح علیای کشور همگان مسوولیت دارند تا با درک درست از شرایط حساس امنیتی و سیاسی برای تحکیم در صفوف مجاهدین و وحدت در میان اقوام افغانستان تلاش ورزند.

 

در سومین سال‌یاد رحلت مارشال محمدقسیم فهیم معاون اول پیشین ریاست جمهوری مقامات بلند پایهٔ دولتی، شخصیت‌های سیاسی، مجاهدین، علمای کرام و جوانان اشتراک کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار