افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 19 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

سخنرانی رئیس جمهور غنی در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ

غنی

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته در  پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی نموده، گفت: مبارزه علیه تروریزم به تمرکز به سطح جهانی، قاروی، جهان اسلام، منطقوی و ملی نیاز دارد.

در این کنفرانس که در شهر مونیخ کشور آلمان برگزار گردید و در آن بر علاوۀ رئیس جمهور غنی، سران بیشتر از ۳۰ کشور جهان و ۸۰ وزیر دفاع و خارجه اشتراک داشتند، رئیس جمهور غنی افزود: افغانستان کشوری است که در خط مقدم نبرد علیه تروریزم قرار دارد و با ۲۰ گروه تروریستی در حال مبارزه می باشد که ایالات متحده امریکا و سازمان ملل متحد آنانرا منحیث گروه های تروریستی شناسایی کرده اند. این مبارزه علیه گروه های تروریستی تنها بخاطر آزادی افغانستان نبوده، بلکه برای امنیت جهانی می باشد.

 

وی گفت: تروریزم از شبکه های اجتماعی، شبکه های تکنولوژیکی و اقتصاد جرمی بخاطر سیاست جرمی به سطح بین المللی استفاده می کند.

 

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که تروریزم سرحد نمی شناسد و هیچ منطقه ای از خطر آن در امان نخواهد ماند.

 

محمد اشرف غنی گفت: بخاطر مبارزه علیه تروریزم ما به یک اجماع، رویکرد جامع،  استعمال قوۀ مشروع، شمولیت اقشار مهم جامعه از جمله زنان و جوانان و به حاشیه کشانیدن کشور های حامی تروریزم نیاز داریم.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: حملات تروریستی که در کابل، کندهار، هلمند و دیگر نقاط کشور صورت گرفت و همچنان حمله در ایالت سند پاکستان نمایانگر آنست که تروریزم خوب و بد وجود ندارد.

 

رئیس جمهور کشور گفت : تروریزم چالش عمده عصر ماست و مبارزه با آن به یک تعهد دراز مدت نیاز دارد. وی افزود: درک و مبارزه با اشکال مختلف تروریزم که در حال ظهور است، شاید دشوار باشد.

 

رئیس جمهور گفت: تمویل تروریزم از سوی دولت ها از یک طرف و ضعف دولت ها و بخصوص فساد اداری این پدیده را قادر می سازد که فعال باشد و فعالیت های خود را گسترش دهد.

 

رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد: ما در مبارزه با تروریزم می توانیم به پیروزی برسیم و باید به پیروزی نایل آئیم.

 

رئیس جمهور در این سخنرانی گفت: برای مبارزۀ موثر و جلوگیری از رشد تروریزم ضروری است تا آنعده کشورهای که تروریزم را وسیله ای برای دستیابی به اهداف سیاست دولتی خود قرار داده اند، تجرید شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار