افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 20 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

سایۀ ناامنی های افغانستان، برسر پاکستان!

شاهد‌ خاقان‌ عباسی

شاهد‌ خاقان‌ عباسی گفت: امنیت پاکستان وابسته به ثبات افغانستان است…

نخست وزیر پاکستان در ملاقات با جوزف وتل قوماندان ستاد مرکزی اردوی امریکا گفت: امنیت در افغانستان از هر لحاظ به نفع پاکستان است زیرا نا‌امنی در این کشور بیش از همه جا بر پاکستان تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: اسلام‌آباد سعی دارد نقش مثبت خود را برای برقراری صلح در افغانستان ایفا کند زیرا امنیت پاکستان وابسته به ثبات در افغانستان است.

عباسی با ابراز نگرانی از نفوذ داعش در افغانستان گفت: این گروه تروریستی برای همه کشورهای همسایه خطرناک است.

به راپور رادیو پاکستان، شاهد خاقان عباسی در این دیدار از عزم پاکستان برای حمایت از مردم افغانستان خبر داد.

جوزف وتل هم در این دیدار گفت: پاکستان نقش مهمی در برقراری صلح افغانستان دارد.

وی افزود: امریکا به خوبی اهمیت پاکستان در مبارزه با تروریزم و صلح و ثبات در افغانستان را درک و برای روابط خود با اسلام‌آباد اهمیت زیادی قائل است.

جنرال جوزف وتل که سرپرستی هیأت امریکایی را به عهده دارد از منطقه عملیاتی اردوی پاکستان در وزیرستان شمالی و سرحد افغانستان بازدید به عمل آورد.

قوماندانان اردوی پاکستان با ارایه راپور جوزف وتل را از عملیات مبارزه با تروریزم در وزیرستان شمالی خاصتاً سرحد افغانستان آگاه کردند.

یکی دیگر از برنامه‌های هیأت امریکایی بازدید از مناطق قبایلی و نحوه بازسازیی و بازگشت مردم محلی به خانه‌های خود بود.

جنرال جوزف وتل از مکتب متعلق به اردوی ملی در میرانشاه مرکز وزیرستان شمالی نیز بازدید به عمل آورد و با برخی متعلمان این مکتب ملاقات کرد.

جوزف وتل ضمن بازدید از وزیرستان شمالی گفت هماهنگی بین پاکستان و افغانستان برای برقراری امنیت در سرحد مشترک اهمیت زیادی دارد که امریکا روی این موضوع تأکید می‌کند.

این خبر در حالی نشر می‌شود که جنرال جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا به اعضای کانگرس این کشور گفت: پاکستان در سال 2016 به طور موثر علیه شبکه حقانی وارد عمل نشده به همین دلیل بخشی از کمک مالی به این کشور که 350 ملیون دالر است لغو می‌شود.

واشینگتن در حالی کمک مالی به اردوی پاکستان را لغو می‌کند که مقامات امریکایی برای تعین استراتیژی خود در قبال پاکستان دچار اختلاف هستند همین موضوع تصمیم برای ادامه کمک مالی به این کشور و پیشبرد استراتیژی تازه در افغانستان را پیچیده می‌کند.

از چندی پیش پاکستان و امریکا بر سر مبارزه با تروریزم خاصتاً اقدام علیه طالبان افغانستان و شبکه حقانی دچار اختلاف می‌باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار