افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

سازمان گزارشگران بدون سرحد: افغانستان از آزادی بیان حمایت کند

گزارشگران بدون سرحد

سازمان گزارشگران بدون سرحد روز گذشته با نشر راپوری اعلام کردند هرگونه کمک در نشست وارسا به افغانستان باید مشروط به حمایت کابل از آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات باشد.

این سازمان از کشورهاى عضو ناتو و حکومت کشورمان می‌خواهد که همه توانشان را برای حفاظت و حمایت از آزادی رسانه‌ها در افغانستان بکار گیرند.

در بخشی از اعلامیه گزارشگران بدون سرحد آمده است: در حالی که دشمنان دموکراسی و آزادی اطلاع رسانی در افغانستان جنگ و تهدید شان را در برابر رسانه‌ها و خبرنگاران تشدید کرده‌اند، این سازمان حکومت افغانستان و کشورهای عضو ناتو و همچنان نماینده گان اتحادیه اروپا را فرامی‌خواند تا به صورت روشن از رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران حمایت کنند.

در اعلامیه گزارشگران بدون سرحد همچنین خواسته شده تا زمانی که طالبان متعهد به رعایت حقوق جهانی بشردوستانه نشوند، از هر گونه گفت‌وگو با این گروه خودداری شود.

نشست سران سازمان «ناتو» با حضور سران و مقامات 28 کشور عضو و 14 کشور همکار این سازمان و برخى کشورهای دیگر در پولند آغاز شده است.

ادامه و گسترش کمک‌های نظامی ناتو به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تا سال 2020 از مسایل مهم این نشست می‌باشد و به منظور تقویت نیروهای افغانستانی اهمیت فوق العاده دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار