افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

سازمان ملل نسبت به وضعیت بشری در افغانستان هشدارداد!

افغانستان

سازمان ملل متحد در راپوری نسبت به بدتر شدن وضعیت بشری و در خطر قرارداشتن اطفال در افغانستان هشدار داد…
سازمان ملل متحد با نشر راپوری اعلام کرد: افغانستان هنوز هم یکی از خطرناک ترین کشورها برای مادران و اطفال از نگاه دسترسی به خدمات صحّی است.

بر اساس این راپور، یک سوم جمعیت افغانستان نیاز به کمک‌های بشردوستانه در سال جاری عیسوی دارند.

ینس لارکی سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد می گوید، وضعیت بشری در افغانستان در حال بدتر شدن است و همکاران ما در افغانستان هشدار از سال پر چالش دیگر می دهند.

وی افزود: ما شاهد آمار زیاد بیجا شده گان داخلی جنگ هستیم که در سال جاری 38 هزار تن بیجا شده داخلی داریم.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن ما انتظار بازگشت خانواده های آسیب پذیر بیشتر را از پاکستان داریم که آنها با سرمایه اندک یا بدون آن بر می‌گردند که واقعاً نیاز به حمایت ما دارند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد که که 9 ملیون و 300 هزار نفر در افغانستان نیاز به کمک های بشردوستانه در سال جاری عیسوی دارند.

سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد افزود: ما در خواست کمک550 ملیون دالری را برای سال جاری داریم تا از 5.6 ملیون افراد به شدت آسیب‌ پذیر حمایت کنیم. کمی بیشتر از 15 فیصد این درخواست کمک تاکنون دریافت شده است.

از سویی هم صندوق حمایت از اطفال سازمان ملل متحد یا یونیسف اعلام کرد که بیشتر از 41 فیصد از اطفال افغانستانی زیر 5 سال از رشد باز مانده‌اند که یکی از بالاترین ارقام در جهان است.

کریستوف فولیراک سخنگوی صندوق حمایت از اطفال سازمان ملل متحد می گوید، در افغانستان 4.5 ملیون نفر در مناطق متاثر از خشونت زنده گی می کنند که دسترسی به خدمات صحّی در آن محدود است.

افغانستان هنوز هم یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها در جهان برای اطفال و مادران در دسترسی به شفاخانه است.

در همین حال، سازمان ملل متحد اعلام کرد که 3.5 ملیون طفل هنوز هم دسترسی به مکتب ندارند که 75 فیصد آن را دختران تشکیل می‌دهند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار