افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 11 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

سازمان ملل و طالبان، بم ‌گذاری در نماز جمعه در ولایت ننگرهار را محکوم کردند

ننگرهار

 

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) و گروه طالبان، بم ‌گذاری در نماز جمعه ولایت «ننگرهار» که منجر به کشته و زخمی شدن ۷۷ نفر از نمازگزاران شد را محکوم کردند.

 

روز گذشته انفجار بم در میان نمازگزاران هنگام ادای فریضه نمازجمعه در وُلسوالی «رودات» ولایت ننگرهار پنج نفر از جمله امام جماعت و یک طفل کشته و 72 نفر دیگر زخم برداشتند.

 

مقامات دولتی می‌گویند که در میان نمازگزاران هیچ یک از مقامات دولتی و نظامی حضور نداشته‌‌اند و تنها مردم قربانی این بم ‌گذاری شده‌اند.

 

«عیسى خان» فرماندار وُلسوالی رودات نیز اظهارداشت که این حادثه بر اثر بم ‌گذاری در محراب مسجد بوقوع پیوست.

 

«حسین مشرقیوال» سخنگوی قومندانی پولیس ولایت ننگرهار نیز گفته که تحقیقات نیروهای امنیتی در مورد چگونگی این رویداد و افراد وابسته به آن ادامه دارد.

 

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغان با انتشار اطلاعیه‌ای نیز اظهارداشت که انفجار بم در میان نمازگزاران نمازجمعه وُلسوالی رودات ولایت ننگرهار از سوی افراد وابسته به این گروه انجام نشده است.

 

وی در این اطلاعیه با محکوم کردن این رویداد اذعان داشت: حمله تروریستی به نمازگزاران این وُلسوالی از سوی سازمان‌های اطلاعاتی خارجی طراحی شده است.

 

«نیکولاس هیسم» نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان نیز با انتشار بیانیه‌ای حمله تروریستی به نمازگزارانی که مشغول عبادت بودند را به هیچ وجه قابل توجیه ندانست.

 

هیسم خاطرنشان کرد: به نمایندگی از سازمان ملل متحد به تمام قربانیان این حادثه تسلیت می‌گوید و خواستار رسیده‌گی به مجروحان این رویداد است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار