افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

زین پس منتظر هر خبری از شمال باشید

بی اعتنایی و عدم فعالیت محسوس و منتج به نتیجه در ولایات ناامن شده شمالی با ناآرامی های بی مقدمه و غیرمنتظره از سوی نیروهای ایتلاف بین المللی آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو انتقادات و اعتراض های بسیاری را برانگیخت.

 

ولایات شمالی و مرکزی از آن جمله ولایاتی بوده اند که در طول فصول و سال ها و دهه های گذشته نسبت به ولایات شرقی و جنوبی و غربی کمتر ناامن و ناآرام شده اند و عموما در امنیت نسبی بسر می برده اند تا اینکه…

 

تا اینکه طرح تحرکات داعش و نفوذ در لایه های غیر پشتون نشین و شمالی برای نزدیکی به مرزهای ترکمنستان و ارمنستان و روسیه به مرحله اجرا درآمد و به زعم نمایندگان مجلس و ابراز نگرانی های پیاپی مسوولان محلی و ملی، همچنان پیشروی بسوی شمال ادامه دارد.

 

پس از ابراز درماندگی و انزجار والی های بدخشان و بادغیس و سرپل و فراه و قندوز از بی توجهی و عدم همکاری و حمایت نیروهای امنیت ملی و حکومت مرکزی و نیز اهمال کاری های تعمدی سربازان ناتو، اینک خبرهای داغ تری به گوش می رسد مبنی بر عملیات مستقل.

 

عطا محمد نور که در ماه های اخیر شاهد دو حمله غیر مترقبه و فاجعه بار پیاپی بوده است و بلخ را به مرکزیت مزار شریف با انواع و اقسام دسیسه چینی ها و اتهامات قاچاق مواد مخدر سرپا نگاه داشته است سرانجام موضع قوی خود را در برابر این ناامنی زیرپوستی اعلام کرد.

 

وی رسما اظهار کرد که پیمان امنیتی کابل واشنگتن به سود مردم افغانستان نبوده است و با افزایش تدریجی روند ناامنی و ناآرامی ها در صفحات شمال بصورت مستقل دست به کار می شود و عملیات نظامی راه اندازی می نماید.

 

والی بلخ درحالی که انتقادات صریح خود را از شعارهای دور از عمل حکومت وحدت ملی و نیز بی اعتنایی سربازان ناتو در برابر متجاوزان و مخالفان مسلح ابراز می داشت؛ برای هرگونه پاسخ مشابه و مقابله به مثل با ناامن کنندگان ولایات شمال را اعلام آمادگی کرد.

 

تردد افراد مسلح مشکوک و بیگانه با لهجه و پوشش مختلف و مقصد های نامعلوم بارها در گزارش های تایید شده و شایعه گونه به سمع و نظر مسوولان مسوولیت گریز افغانستانی رسیده بود اما تا آنجا پیش رفت که زین پس باید منتظر شنیدن هر خبری از شمال باشیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار