افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

زیر شلاق های فرهنگ غرب، فرهنگ ما نابود می شود

تنها شبکه هایی مانند بی بی سی و … مامور ترویج فرهنگ غربی در افغانستان نیستند بلکه در این سالها مزدوران وابسته به آمریکا و انگلیس در وزارتخانهای مختلف به کمک غربیها شتافته اند تا از ریشه فرهنگ مبتذل خود را جایگزین فرهنگی اسلامی ما کنند.

همواره یکی از وظایف و برنامه‌های بی‌بی‌سی در طول سال‌های فعالیت آن، الگوسازی فرهنگی و ترویج فرهنگ منحرف غربی با بهانه ترویج مدرنیته و پیشرفت به ویژه در بین جوامع اسلامی‌بوده است.

اکنون نیز بی‌بی‌سی فارسی در ادامه سیاست‌های حکومت انگلیس در تلاش است تا با ترویج فرهنگ اباهه‌گری غربی، مردم مذهبی کشور ما را از فرهنگ دینی و بومی‌خودشان جدا کرده و آنها را به مرحله وادادگی فرهنگی برساند.

برخی از جشن‌هایی که در شهرهایی مانند لس‌آنجلس، لندن و برلین برگزار می‌شود، با آنکه هیچ سنخیتی با فرهنگ مردم ما ندارد اما اکنون در شهرهای مختلف افغانستان در حال انجام است.

متاسفانه کشور ما به سبب جنگ‌های سالهای اخیر و حضور نیروهای اشغالگر خارجی و گروه‌های تروریستی مانند طالبان، چندان قانونمند نیست و شبکه‌های مختلف خارجی بدون توجه به ارزش‌های اسلامی‌مردم به راحتی در جهت ترویج فرهنگ و هنجارهای مد نظر خود تلاش می‌کنند.

برنامه‌ای که امروز بی‌بی‌سی فارسی و دیگر رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه برای کشورهایی مانند افغانستان و تاجیکستان در پیش گرفته‌اند، همان سیاست پلیدی است که پیش از این برخی کشورهای اسلامی منطقه را دچار استحاله فرهنگی کرده بود.

ترویج فرهنگ برهنگی و اباهه‌گری غربی از طریق شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای در کشور ما سبب بروز برخی از ناهنجاری‌های فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی نیز شده است که آخرین مورد آن تجاوز به چند زن شوهردار توسط برخی از ارازل و اوباش پغمان در روزهای اخیر می‌باشد.

از سیاستهای کثیف شبکه های وابسته به غرب اگر بگذریم، متوجه می شویم که تنها شبکه هایی مانند بی بی سی و … مامور ترویج فرهنگ غربی در افغانستان نیستند بلکه در این سالها مزدوران وابسته به آمریکا و انگلیس در وزارتخانهای مختلف به کمک غربیها شتافته اند تا از ریشه فرهنگ مبتذل خود را جایگزین فرهنگی اسلامی ما کنند.

مطمئنا شایسته کشورهای مسلمان منطقه نیست که کتاب‌های درسی افغانستان توسط آمریکایی‌ها و کشورهای اروپایی تدوین و منتشر شود تا فرزندان این سرزمین را از کودکی با فرهنگ غربی آشنا سازند.

که البته امیدواریم دولت آینده به موضوع تهاجم فرهنگی توجه بیشتری داشته باشد که البته اگر قرار باشد همین دولتمردان حکومت سیزده ساله ی کرزی داعیه دار دولت آینده باشند که همان آش است و همان کاسه و روز به روز اوضاع فرهنگی افغانستان غربی تر می شود، اسلامی تر نه!!!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار