افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 فوریه , 2015 لینک کوتاه خبر :

زن پروسه ای سیاسی در خدمت غرب!

وزارت امور زنان گزارشی را نشر کرده است که در یازده ماه سال جاری بیش از چهار هزار خشونت علیه زنان در سراسر کشور ثبت شده است. یکصد و ده مورد آن تجاوز جنسی می باشد که تعدادی از آنها بعداً به قتل رسیده اند. چه عواملی باعث این خشونت ها و تجاوزها شده است؟

 

مولوی حبیب الله حسام عالم دینی در برنامه «نگرش» گفت: در طی چهارده سال اخیر از هنگامی که زن به عنوان پروژه ای سیاسی درنظر گرفته شده است، این خشونت ها زیاد شده است. در این سالها زن به عنوان پروژه ای سیاسی به کار برده می شود و د یگر کرامت و جایگاه حقیقی خود را ندارد. زن به عنوان پروسه ای سیاسی در سیاست گذاری های غرب و اروپا در کشورهای عقب مانده و یا جهان سوم به خصوص در جهان اسلام استفاده می شود. به طور مثال در افغانستان آمدند و حکم کردند که این فی صد زنان باید در سیاست مشارکت داشته باشند نگذاشتند که مردم با شعور خود تصمیم بگیرند. نگذاشتند که متناسب با آگاهی فکری زنان برای مشارکت تصمیم گرفته شود و متناسب با موازین اسلامی در این مورد قانون گذاری شود. آمدند به مانند حکمی غیر قابل تغییر آن را در جامعه جا انداختند.

 

وی در ارتباط با یکی از مصداق های استفاده ابزاری از زن عنوان کرد: مساله دیگر این است که از زن استفاده های ابزاری می شود به طور مثال هنگامی که انتخابات ریاست جمهوری می شود و کاندیدها می خواهند حمایت جامعه جهانی را داشته باشند می گویند من به زن جایگاه ویژه ای در حکومت آینده خود خواهم داد و هر روز تعداد آنها را در سیاست زیاد می کنند بدون اینکه فکر کنند آیا زن برای این جایگاه مناسب است یا نه.

 

حبیب الله حسام عوامل به وجود آمدن تجاوزهای جنسی را تبلیغات تحریک آمیز رسانه ای دانست و گفت: وقتی فضایل اخلاق در یک جامعه به وسیله کشورهای غربی کشته شود، رسانه ها خانواده ها را تشویق به مسایلی کنند که فقط غرایز حیوانی را درون انسان زنده می کند و با برنامه های مستهجن جامعه را تحریک می کند. جامعه سرانجام با این تحریکات منجر به انجام خشونت می شود، منجر به قتل یا خشونت در خانواده می شود. وقتی تصاویر مستهجن در فضای افغانستان مجاز است و یک جوان بی سواد فقط با داشتن یک گوشی موبایل می تواند انواع و اقسام این تصاویر را ببیند بدون شک این اتفاقها می افتد. متاسفانه در افغانستان تربیت اسلامی ضعیف است.

 

وی زنان را در جایگاههای قدیمی و ذاتی شان مصون تر می بیند و می گوید: مطالعات دقیق ما نشان می دهد از زمانی که زن در افغانستان مادر، خواهر، خاله و همسر بود این خشونت ها نبود از هنگامی که زن به عنوان پروژه ای سیاسی به کارگرفته شده است این مشکلات هم به وجود آمده است و برنامه های ضد اخلاقی و ضد موازین اسلام به شدت در جامعه ما رشد پیدا کرده است.

 

این عالم دینی زنان را وسیله ای در دست سردمداران جامعه دانست تا بدین وسیله بتوانند به پول بیشتری برسند و افزود: در چهارده سال گذشته حداقل دوازده میلیارد دالر به عنون حقوق زن در افغانستان مصرف شد. از این دوازده میلیارد دالر چقدر برای رشد فکری زنان استفاده شده است. چقدر از آنها برای مسجد، دانشگاه، منبر، مدرسه استفاده شده است. چه بیداری های برای زن، مرد، کارگرها و کسبه ها داده شده است که نباید حریم زن شکسته شود؟ هیچ، فقط گفتند که حقوق زن باید را رعایت شود.

 

وی در پایان گفت: امروز زنان عامل توطیه غرب شده اند. عامل این بدبختی هایی که وجود دارد، نه زنان و مردان افغانستان هستند. عامل بدبختی برنامه هایی که است که به کشور آورده شده است. غربی ها به زنان حقوق کاذب می دهند اینها در پی حقوق کاذب هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار